sobota, Wrzesień 19

Żaluzje na okna dachowe – ochrona z zewnątrz i od wewnątrz

Istnieje wiele różnych trików budowlanych, dzięki którym niegościnny strych może stać się przytulnym poddaszem. Jednym z nich, prawdopodobnie najprostszym i najtańszym, jest zamontowanie odpowiednio dobranych żaluzji zarówno po wewnętrznej, jak i wewnętrznej stornie okna. Na co zwrócić uwagę, wybierając żaluzje i jakie korzyści daje stosowanie ich?

 

Żaluzje, rolety i markizy zewnętrzne

 

Zewnętrzne żaluzje na okna dachowe mają szereg zalet, ale to najważniejszych możemy zaliczyć energooszczędność, bezpieczeństwo oraz zwiększenie komfortu użytkowników poddasza. Przede wszystkim, dzięki żaluzjom zewnętrznym możemy znacznie ograniczyć zarówno wychładzanie, jak i przegrzewanie się pomieszczeń. Poza tym żaluzje stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem oraz czynnikami atmosferycznymi. Ale to nie wszystko, żaluzje są także dźwiękoszczelne oraz pozwalają na całkowite zaciemnienie poddasza. Ta właściwość przypadnie do gustu wszystkim, ale szczególnie rodzicom małych dzieci oraz osobom pracującym na nocną zmianę.

eleganckie żaluzje na okno

Żaluzje wewnętrzne – elegancja, komfort i dodatkowa ochrona

 

Z oczywistych względów na poddaszu nie da się zamontować tradycyjnych osłon okiennych, takich jak zasłonki i firanki. Na szczęście nie oznacza to, że pomieszczenie zostanie pozbawione tego przytulnego akcentu! Nowoczesne żaluzje i rolety wewnętrzne do okien dachowych w niczym nie ustępują zasłonom pod względem urody, a przy tym są niesamowicie funkcjonalne. Większość rolet i żaluzji pozwala na całkowitą kontrolę stopnia nasłonecznienia poddasza – włącznie z całkowitym zaciemnieniem – a niektóre z nich zapewniają także dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV. Poza tym na rynku znajdziemy żaluzje i rolety doskonałe do wszystkich rodzajów pomieszczeń, w tym tak problematycznych, jak kuchnia czy łazienka.

 

Jak widać, dzięki odpowiednim roletom i żaluzjom poddasze może stać się jeszcze bardziej przyjazne i wygodniejsze. Dlatego warto poświęcić odrobinę czasu na zapoznanie się z dostępnymi na rynku modelami osłon okiennych. Wysokiej jakości żaluzje i rolety będą doskonałą inwestycją!

 

Żaluzje na okna dachowe – ochrona z zewnątrz i od wewnątrz
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *