Zalety modułu szklanego

Coraz więcej osób decyduje się na płaskie dachy lub dachy o niewielkim kącie nasilenia. Trudno się dziwić, ponieważ takie rozwiązanie architektoniczne ma wiele zalet oraz niewiele wad, a jedną z tych wad – problem z doborem odpowiedniego okna i doświetleniem pomieszczeń znajdujących się na poddaszu – właśnie udało się wyeliminować! Jeżeli więc wciąż zastanawiasz się, w jakie okno do płaskiego dachu najlepiej zainwestować, zapraszamy do lektury! Prawdopodobnie mamy coś, co spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Okno do płaskiego dachu – na co zwrócić uwagę

Zacznijmy od tego, jakie powinno być okno do płaskiego dachu. Przede wszystkim, okno takie musi być wytrzymałe. Oprócz tego okno do dachu płaskiego powinno być wypukłe, ponieważ dzięki temu wpuszcza do pomieszczenia więcej światła. Dodatkową zaletą takiego kształtu jest to, że na zaokrąglonej powierzchni nie gromadzą się liście oraz gałęzie, dzięki czemu nic nie przesłania widoku oraz nie blokuje przepływu promieni słonecznych. Z tego powodu najczęściej producenci sięgają przy tworzeniu zaokrąglonych okien dachowych po takie materiały, jak akryl czy poliwęglan, które łatwo kształtować, ale którym daleko do tradycyjnego szkła.

Nowoczesny moduł szklany do płaskiego dachu

Z tego powodu firma Velux stworzyła moduł szklany. Co odróżnia tę propozycję od innych, podobnych rozwiązań? Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, moduł wykonany jest ze szkła.  Velux zadbał o to, żeby było to najwyższej jakości szkło hartowane, które nie tylko dzielnie znosi wszelkie burze i zawieje, ale dodatkowo jest odporne na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, które mogą wpływać na wygląd okna. Szyba, w zależności od rozmiarów okna, ma grubość 4 lub 6 mm. Pozwala to zachować pełnię bezpieczeństwa oraz sprawia, że moduł szklany świetnie sprawdza się również jako okno w coraz modniejszych „zielonych dachach”. Oprócz tego moduł pokryty jest specjalną powłoką hydrofobową. Odpycha ona kropelki deszczu i inne opady atmosferyczne, dzięki czemu szyba na dłużej pozostaje idealnie czysta. Ważną zaletą modułu szklanego jest również możliwość zamontowania rolety lub markizy sterowanej zdalnie, dzięki czemu możemy kontrolować stopień nasłonecznienia oraz temperaturę w pomieszczeniu!

Zainteresowani? Więcej szczegółowych informacji na temat sferycznego modułu szklanego znajdziecie na stronie producenta velux.pl!

Zalety modułu szklanego
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *