Jak wybrać zasłony na okna dachowe

Wyobraź sobie, że budzisz się, a nad swoją głową widzisz bezkres błękitnego nieba, przelatujące ptaki albo gwiezdne konstelacje. Brzmi jak marzenie? Wbrew pozorom, łatwo zapewnić sobie takie widoki we własnym domu! Wystarczy zamontować okno dachowe, które pozwoli nam cieszyć się pięknymi podniebnymi spektaklami przez cały rok!

 

Pomysły na zasłony na okna dachowe

Zasłony na okna dachowe

 

Jednym z nielicznych problemów, z jakimi wiąże się montaż okna dachowego, są zasłony na okna dachowe, wbrew pozorom znalezienie funkcjonalnych i eleganckich osłon do okien pionowych wcale nie jest trudne. Przy odrobinie kreatywności możemy zrobić je sami lub wybrać spomiędzy sporej liczby gotowych rozwiązań. Jeżeli nasze okno znajduje się stosunkowo nisko, możemy zamontować na nim dwa karnisze i w ten sposób będziemy mogli ozdobić je tradycyjną firanką. To rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w przypadku, gdy pomieszczenie, w którym znajduje się okno, nie nagrzewa się, a my mamy łatwy dostęp do zasłonek. W innych przypadkach lepiej zdecydować się na specjalną roletę stworzoną z myślą o oknach dachowych.

 

Rolety – funkcjonalna osłona do okien dachowych

 

Rolety do okien dachowych są nie tylko wygodniejsze niż tradycyjne zasłony, ale również proste w montażu i czyszczeniu. Przykładowo, jeżeli nasze okno znajduje się wysoko, możemy skorzystać z rolety z mechanizmem na pilota, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie kontrolować nasłonecznienie pomieszczenia. Oprócz tego współczesne rolety mogą dodatkowo zapobiegać nagrzewaniu się pomieszczenia oraz chronić wnętrze przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jeżeli tym, co powstrzymuje nas przed zakupem rolet, jest obawa przed ich wyglądem – nie ma problemu! W ofercie większości producentów, w tym również firmy Velux, można znaleźć bogaty wybór tkanin, dzięki czemu bez problemu dopasujemy kolor oraz fakturę osłony okiennej do charakteru wnętrza i naszego gustu. Zwłaszcza że Velux ma wśród swoich propozycji rolety plisowane, rolety rzymskie oraz modne rolety dzień-noc, które pozwalają na tworzenie oryginalnych i przytulnych oraz, co najważniejsze, bardzo praktycznych aranżacji.

 

Zasłony i firanki mogą wyglądać bardzo ładnie na każdym oknie, ale szukając osłon do okien dachowych, warto wybierać jak najbardziej praktyczne rozwiązania. Dzięki odpowiednio dobranym zasłonom wnętrze nie tylko nie straci na uroku, ale dodatkowo stanie się przyjemniejsze w użytkowaniu.

Jak wybrać zasłony na okna dachowe
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *