Wybieramy rolety wewnętrzne

Rolety to niezwykle ważny element dekoracji zarówno samego okna, jak i całego wnętrza – stanowić mogą one bowiem dodatek nadający pomieszczeniu charakteru. Dzięki nim, zabezpieczamy się przed nadmiernymi promieniami słonecznymi w okresie letnim, w zimie natomiast, przed uciekającym ciepłem. To także gwarancja komfortowego snu i ochrony przed spojrzeniami sąsiadów.

Klasyczne rolety okienne

Jeżeli zależy nam na prostym, niedrogim rozwiązaniu, warto postawić na zwijaną roletę klasyczną, którą montuje się do ściany, sufitu lub ram okiennych. Na dole zakończona jest ona kanałem obciążonym drewnianą listwą. To produkt bardzo łatwy w montażu.

Stopień zaciemnienia takich rolet uzależniony jest od koloru oraz typu tkaniny (wyróżnić można tkaniny zaciemniające transparentne oraz typu dzień – noc). Chcąc umieścić je w sypialni, najlepiej zaopatrzyć się w model w ciemnym kolorze, najlepiej pochodzący z kolekcji zaciemniającej. Być może nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, lecz jasne kolory mogą przepuszczać nawet 30 procent więcej światła niż ciemne.

Jeżeli nasze okna są nietypowe – mają okrągły lub trójkątny kształt lub mieszkamy w starej kamienicy czy lofcie, dobrym pomysłem będzie zamówienie rolet szytych na miarę.

Rolety rzymskie

To produkt doskonały dla wszystkich, którzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na estetykę akcesoriów okiennych. Rolety rzymskie mogą być montowane do ściany lub sufitu, na ramie okna lub bezpośrednio na karniszu rurowym.

Występują one w trzech podstawowych rodzajach: z falbaną z falą, z falbaną prostą oraz bez falbany. Do ich produkcji często stosuje się półprzezroczyste tkaniny przepuszczające dużą ilość światła – pełnią one wówczas funkcję nowoczesnej firany. W związku z tym, najlepiej sprawdzą się one w kuchni czy salonie. Gdy jednak zależy nam na zaciemnieniu pomieszczenia takiego, jak sypialnia, wybierzmy roletę rzymską wykonaną z ciemnej, grubej bawełnianej tkaniny lub specjalnego materiału typu blackout.

Bogaty ich wybór znajdziemy na stronie: http://www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy/rolety-rzymskie

Mechanizm podnoszenia rolet

Rolety podnosić można przy pomocy mechanizmu sznurkowego lub koralikowego. Drugi z nich jest bardziej wytrzymały; pierwszy natomiast – tańszy i zalecany dla rolet rzymskich, jako że są one przeważnie mniejsze i lżejsze.

Różnego rodzaju rolety rzymskie ma w swojej ofercie wiodący producent okien dachowych – marka Velux.

 

Wybieramy rolety wewnętrzne
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *