Wpuść światło, nie wpuszczaj ciepła – zamontuj roletę przeciwsłoneczną

Kochamy słońce i kiedy go nie ma, tęsknimy za jego ciepłymi promieniami. Jednak gdy już wyjdzie, wcale nie chcemy, by świeciło nam prosto w okno i nadmiernie nagrzewało pokój dzienny lub sypialnię. Na szczęście mamy narzędzia do regulowania ilości wpadających promieni słonecznych.

Rolety wewnętrzne

To najpopularniejszy sposób zaciemniania pomieszczeń. Rolety wewnętrzne pełnią różne funkcje. W zależności od potrzeb mogą być wykonane z materiałów zaciemniających lub tylko przyciemniających. Zaciemniające świetnie sprawdzają się w sypialni, przyciemniające przydadzą się w pomieszczeniach, do których często i na długo zagląda słońce. Szczególnie często montowane są w oknach dachowych. Można je dowolnie regulować, zasłaniając całość lub tylko część okna. Bogaty wybór kolorów i wzorów, z jakich są produkowane, to gwarancja, że każdy, nawet najwybredniejszy architekt wnętrz, znajdzie coś godnego zastosowania. Sterowanie ręczne lub automatyczne to kwestia wyboru użytkownika. W każdym przypadku można zasłonić całość lub tylko część okna. Rolety przeciwsłoneczne zapewniają komfort przebywania w pomieszczeniu, dzięki ich zastosowaniu możemy zredukować nadmiar ciepła nawet o 94%.

Rolety zewnętrzne

Ten typ rolet ma dwojakie zastosowanie. Możemy użyć tradycyjnych rolet zewnętrznych, które chronią zarówno przed światłem, jak i włamaniem lub postawić na nowoczesne markizy zewnętrzne na okna, których zadaniem jest zatrzymać ciepło wpadające do mieszkania, nie zatrzymując światła.

Rolety przeciwsłoneczne polecane są wszędzie tam, gdzie występuje duża ekspozycja na słońce, głównie dla okien wychodzących na południe i okien dachowych. Zewnętrzne rolety zatrzymują promienie słońca zanim dotrą one do szyb. W ten sposób zostaje usunięty problem nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń. Jednocześnie dzięki zastosowaniu materiału przepuszczającego światło, nie ma potrzeby dodatkowego doświetlania pracowni czy salonu. Wykonana z przepuszczającego światło materiału roleta, nie przesłania widoku za oknem.

Wybierając rodzaj rolety, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wygląd i cenę. Ceny rolet są porównywalne, a wygląd można dowolnie dopasować. Ważne są przede wszystkim indywidualne preferencje. Warto się zastanowić, czego oczekujemy od rolet, czy jedynie ochrony przed słońcem, czy także przed wścibskimi sąsiadami. Równie ważne jest to, jak często pozostawiamy dom bez opieki i czy mieszkamy w bezpiecznej okolicy.

Więcej na temat rolet można przeczytać na www.velux.pl

tania roleta

Wpuść światło, nie wpuszczaj ciepła – zamontuj roletę przeciwsłoneczną
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *