Walka z alergią zaczyna się od własnego mieszkania

Dzisiaj coraz więcej osób zmaga się z alergiami i zachorowalność na nie wzrasta z każdym rokiem. Jak przepowiadają eksperci, za 15 lat co drugi Europejczyk będzie się zmagał z tą dolegliwością. Dlatego coraz bardziej świadomie należy podchodzić do tego, jak żyjemy, gdzie i co dokładnie jemy. Walkę z alergią należy zacząć od siebie – przede wszystkim od zmiany własnego otoczenia. Mieszkanie to pierwszy krok. Jak sprawić, aby było ono wolne od alergii? To wcale nie jest takie trudne!

Krok 1. Zrezygnuj z firanek i zasłon, zamień je na rolety

Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele kurzu i roztoczy gromadzi się w naszych firankach i zasłonach. A Rolety przeciwsłoneczne gwarantują zachowanie przejrzystego widoku na zewnątrz.przecież nie jesteśmy w stanie codziennie, a nawet co tydzień ich prać. Co zatem warto zrobić? Po prostu z nich zrezygnować, a w zamian zamontować rolety do okien lub żaluzje, najlepiej takie, które łatwo się myją. Im szersze, tym lepiej. Jeśli zdecydujemy się na wąskie, to równie dobrze możemy wrócić do zasłon. Wąskie żaluzje i rolety trudniej jest bowiem wyczyścić z kurzu, a przecież nie o to nam chodzi. Na rynku dostępne są również specjalne rolety antyalergiczne.

Krok 2. Pozbądź się dywanów

Dywany to kolejna bolączka alergików. To, że odkurzamy je codziennie, nie oznacza, ze nie zbiera się tam kurz. Dlatego jeśli możemy, pozbądźmy się ich lub zostawmy, ale w wersji mini. A jeżeli naprawdę nie wyobrażamy sobie mieszkania bez dywanu, wybierzmy taki z tworzyw sztucznych, które utrudniają osadzanie się kurzu.

Krok 3. Oczyść atmosferę

Każdy alergik powinien zaopatrzyć się w urządzenie, jakim jest oczyszczacz powietrza. Dlaczego? Ma on wbudowane specjalne filtry, które zaciągają powietrze i wypuszczają je wolne od wszelkich zanieczyszczeń. Dobrym pomysłem są również nawilżacze powietrza. A skoro o porządkach mowa, to na rynku dostępne są również odpowiednie odkurzacze dla alergików oraz pralki, które posiadają specjalne programy antyalergiczne.

Pamiętajmy również o tym, że przy zakupie czegokolwiek warto kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością. Więcej informacji na temat tego, jak urządzić mieszkanie, znajdziecie na stronie: http://www.velux.pl/

Walka z alergią zaczyna się od własnego mieszkania
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *