Jak utrzymać odpowiednią temperaturę na poddaszu?

Dzisiaj coraz więcej osób adaptuje poddasze, czyniąc z niego miejsce pracy, sypialnię czy przytulny pokój dla dzieci lub gości. Choć takie miejsce ma zazwyczaj niezwykły charakter, może być czasem nieznośne do mieszkania, a wszystko za sprawą panującej tam temperatury. Jak zatem uczynić poddasze przyjemniejszym?

Dobre okna dachowe to podstawa

moduł szklany z zakrzywionym szkłem. Wpuszcza on do pomieszczenia dużo więcej światła, a dzięki innowacyjnej budowie na oknach nie osadzają się liście i szybciej spływa po nich woda.

Markizy i rolety

Wiele osób ubolewa nad tym, że latem na poddasze wpada zbyt dużo światła i ciepła. Dlatego poza oknami dachowymi warto zaopatrzyć się również w odpowiednie rolety lub markizy. Wybór jest naprawdę duży – rolety zaciemniające, przyciemniające, moskitiery, markizy, wewnętrzne i zewnętrzne. Dzisiejsi producenci odpowiadają na wszystkie potrzeby swoich klientów. To, jakie rolety wybierzemy, zależy od naszego głównego celu, jaki chcemy osiągnąć – zaciemnienie, energooszczędność, ochrona przed światłem czy zaciemnienie. Na wszystko jest rozwiązanie. Wybierając rolety, warto zwrócić uwagę na: wartość redukcji oświetlenia (wyrażaną w procentach) oraz materiał, z którego jest wykonana (powinien być przewiewny, ale skutecznie chronić przed słońcem, jednocześnie nie zaciemniając pomieszczenia).

Dzisiaj tak naprawdę nie ma problemu, którego się nie da rozwiązać. Wystarczy tylko zrobić małe rozeznanie i porozmawiać z fachowcem. Pamiętajmy też o tym, że na takich elementach jak okna dachowe czy rolety nie warto oszczędzać – jest to inwestycja na lata.

Więcej informacji na: http://www.velux.pl

 

 

Jak utrzymać odpowiednią temperaturę na poddaszu?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *