niedziela, Marzec 29

Jak urządzić sypialnię na poddaszu?

Aranżacja sypialni na poddaszu nie jest prosta sprawą, szczególnie w przypadku, kiedy chcemy, aby była ona naprawdę funkcjonalna. Ale jest to możliwe, wystarczy tylko dobrze zaplanować przestrzeń i odpowiednio dobrać poszczególne elementy.

Niech stanie się światłość!

Jednym z najważniejszych elementów jest odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, Sypialnia na poddaszu musi być przemyślanaktórą należy przemyśleć podczas aranżowania sypialni. Bardzo ważne jest to, aby w sypialni znajdowało się dużo okien albo przynajmniej jedno duże. To, co wybierzemy, zależy od nas – naszych upodobań, budżetu, wielkości pomieszczenia, rodzaju poddasza. W przypadku skosów, najlepiej sprawdzą się okna dachowe – otwierane górnie lub dolnie. Jeśli mamy płaski dach, świetnie sprawdzą się okna dedykowane do płaskiego dachu. Ich dokładne parametry można znaleźć na stronie: http://www.velux.pl/produkty/okna-do-plaskiego-dachu. Jest to najłatwiejsza metoda zapewnienia dodatkowego światła dziennego, wentylacji i poczucia przestrzeni w pomieszczeniach na poddaszu.

Kolorowych snów

Jednym z większych dylematów, przed jakim stoimy w takiej sytuacji, jest to, gdzie postawić łóżko. Najprostszym rozwiązaniem jest wstawienie go pod skosami – idealnie wpasowuje się wówczas w przestrzeń. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że uderzenie głową o sufit codziennie rano jest gorsze niż wstawanie o świcie. Łóżko powinno stać tam, gdzie mamy pomieszczenie ma standardową wysokość. Oczywiście można również wiele ugrać, kupując niższe łóżko, np. w stylu japońskim. Pamiętajmy też o tym, że do łóżka powinniśmy mieć swobodny dostęp.

Pozostałe meble

Łóżko to nie wszystko. W sypialni przydatne są również szafki nocne i inne meble. I to właśnie one powinny być jak najlepiej dopasowane do wysokości pomieszczenia. W skosach można postawić komodę lub zorganizować miejsce na półki z książkami. Jeśli planujemy telewizor w sypialni, można go również właśnie tam umieścić lub podwiesić pod sufitem. Zapomnijmy o tradycyjnej szafie – lepiej sprawdzi się szafa wnękowa. Dzięki temu upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu – zaoszczędzimy wiele miejsca i wykorzystamy każdy centymetr pokoju.

Wnętrza na poddaszu mają swój wyjątkowy charakter. Aby jednak pełniły również swoją funkcję, muszą być przede wszystkim bardzo dobrze rozplanowane. Niebagatelną rolę będą w nich spełniać odpowiednio dobrane okna dachowe. Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.velux.pl

 

Jak urządzić sypialnię na poddaszu?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *