Jak urządzić sypialnię na poddaszu?

Wiele osób decyduje się urządzić swoją sypialnię na poddaszu. Nic dziwnego – taka przestrzeń ma bez wątpienia swój urok. Jednak nieodpowiednio urządzona może mieć też wiele wad. Jak ich uniknąć? Na co należy zwrócić uwagę, aranżując takie wnętrze? Oto kilka podpowiedzi.

Kontrola światła

Jedną z najważniejszych rzeczy jest montaż odpowiednich żaluzji lub rolet. Jeżeli tego nie zrobimy, prędzej czy Roleta zewnętrzna marki Veluxpóźniej słońce nas dopadnie i to nie będzie miłe. Poddasze ma to do siebie, że zazwyczaj bardzo szybko się nagrzewa, a kąt, pod jakim wpadają promienie słoneczne, sprawia, że często przebywanie w takim pomieszczeniu staje się trudne. W przypadku sypialni, która służy nam za miejsce relaksu i odpoczynku, należy o tym pamiętać. To właśnie dlatego warto zainwestować w rolety zaciemniające lub rolety zewnętrzne, dzięki którym sami będziemy kontrolować to, ile światła wpada nam do pomieszczenia. Przy zakupie takich rolet, należy zwrócić uwagę na materiał, z których są wykonane i podstawowe parametry. Tego typu rolety nie tylko nie przepuszczają światła, ale zapobiegają nagrzewaniu się całego pomieszczenia, gdyż odbijają promienie słoneczne. Dobrą alternatywą są również rolety zewnętrzne, które gwarantują chłód w upalne dni i prawie 100% zaciemnienie. Nie bez znaczenie pozostaje również dobór okien. Wielkość i kształt to nie wszystko. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry, w tym wypadku bardzo ważna jest wysoka izolacyjność. Ostatnio dużą popularnością cieszą się sferyczne moduły szklane, które zapewniają odpowiednią ilość światła przy optymalnej temperaturze. Dodatkową zaletą jest to, że zakrzywione, odporne na zarysowania szkło skutecznie usuwa wodę, liście i inne zanieczyszczenia.

Funkcjonalność to podstawa

Tego typu pomieszczenie, zwłaszcza na poddaszu, musi być funkcjonalne. Źle rozplanowana przestrzeń sprawi, że mieszkanie tam będzie trudne i uciążliwe. To właśnie dlatego każdy centymetr tego pomieszczenia powinien być dokładnie przemyślany. Wybór odpowiednich mebli to bardzo ważny element. W sypialni najważniejsze jest łóżko. Zwróćmy uwagę nie tylko na to, jaki model jest dla nas najbardziej odpowiedni, ale również, gdzie takie łózko będzie stało i jakiej będzie wysokości. Wiele osób decyduje się na ustawienie łóżka pod skosem, ale czy rzeczywiście codziennie rano, przed podniesieniem głowy z poduszki będziemy pamiętać o tym, aby nie uderzyć się przypadkiem w ścianę? Łóżko powinno stać w łatwo dostępnym i bezpiecznym miejscu. Skosy poddasza można doskonale wykorzystać na zamontowanie różnego rodzaju szafek czy schowków. Nie zapomnijmy również o odpowiednim oświetleniu pomieszczenia.

Jak urządzić sypialnię na poddaszu?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *