piątek, Sierpień 14

Jak urządzić pokój na poddaszu?

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na praktyczne aranżacje poddasza. Jednak urządzenie takiego pokoju, aby komfort mieszkania w nim był wysoki, nie jest wcale takie proste. Trzeba bowiem zadbać o takie elementy, o których w „normalnych” warunkach często nie myślimy. Jak urządzić pokój na poddaszu? Oto kilka wskazówek.

Wybór okien i rolet

Urządzając pokój na poddaszu, jedną z pierwszych decyzji, jaką trzeba podjąć jest to, na jakie okno dachowe chcemy Pokój na poddaszu - zadbaj o odpowiednie oświetleniesię zdecydować. Wybór jest naprawdę duży. W przypadku tego typu pomieszczeń, ważne jest, aby były dobrze doświetlone, dlatego im większe okno, tym lepiej. Przekładając to na liczby zaleca się, aby powierzchnia szyby stanowiła minimum 10% powierzchni podłogi, a samo okno znajdowało się 120 cm nad podłogą. Dzięki temu nasz pokój będzie prawidłowo oświetlony.  Poza samymi oknami bardzo ważny jest także dobór odpowiednich rolet. Pamiętajmy jednak o tym, że roleta dachowa montowana jest nie tylko po to, aby ozdobić naszą przestrzeń, ale przede wszystkim po to, aby zapewnić odpowiednie zaciemnienie, dać nam pełną kontrolę nad wpadającym światłem (poddasze rządzi się swoimi prawami), a także ochronić nas przed zimnem i zabezpieczyć przed owadami.  Taki zakup powinien być dokładnie przemyślany i dostosowany do naszych potrzeb.

Wybór mebli

Wybierając meble to takiego pokoju, pamiętajmy o tym, że taka przestrzeń ma pewne swoje ograniczenia, dlatego tak naprawdę każdy jej centymetr powinien być dobrze przemyślany i zaplanowany. Tutaj nie ma miejsca na przypadki. Meble do takiego pokoju powinny być dopasowane rozmiarem, kształtem oraz wysokością. Powinny być również jak najbardziej funkcjonalne. W przeciwnym razie mieszkanie w takim pomieszczeniu będzie bardzo uciążliwe. Pod skosem poddasza powinno stać łóżko i niskie półki, np. na książki. Bardzo dobrym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni jest także montaż systemu półek i wnęk.

Bez względu na to, czy urządzamy łazienkę czy pokój na poddaszu, musimy myśleć jeszcze bardziej praktycznie, aniżeli w przypadku tradycyjnej przestrzeni. Funkcjonalność to podstawa – musimy wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia, aby zmieścić w nim jak najwięcej niezbędnych elementów.

Po więcej informacji zapraszamy na: http://www.velux.pl

Jak urządzić pokój na poddaszu?
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *