Gdzie szukać dobrej markizy

O zaletach markiz można by rozprawiać długo oraz barwnie, ale my tylko przypomnimy najważniejsze! Markizy zapewniają doskonałą ochronę przed słońcem oraz pozwalają utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy bardziej zależy nam na tym, żeby panował w nim przyjemny chłód, czy przytulne ciepło. Dodatkowo niektóre markizy odbijają szkodliwe promieniowanie UV, dzięki czemu letni relaks zarówno w domu, jak i na balkonie czy tarasie, jest nie tylko przyjemniejszy, ale również zdecydowanie bezpieczniejszy dla zdrowia.

A ponieważ lato już za pasem, dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się ofercie wiodących producentów markiz okiennych oraz balkonowych. Co oferują nam najwięksi wytwórcy? Dla których markiz warto znaleźć miejsce w naszym domu? Zapraszamy do lektury.

    1. Ranking markiz

Markizy okienne marki Velux – firma Velux dała się poznać jako producent doskonałej jakości okien oraz żaluzji, jednak w swojej ofercie posiada również najwyższej próby markizy. Markizy okienne Velux posiadają liczne zalety, które z pewnością docenią ci, którzy bezskutecznie starają się utrzymać stałą temperaturę w domu, a przy ty nie chcą rezygnować ze zbawczego działania promieni słonecznych. Markizy zewnętrzne Velux redukują ilość ciepła wpadającego do domu o nawet 76%, a dodatkowo nie ograniczają ani widoku za oknem, ani dostępu światła. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na zaciągnięcie wszystkich zasłon w domu, bo na przykład pracują zdalnie. Dodatkowymi plusami markiz Velux jest ich łatwy montaż oraz elegancki wygląd – zwinięta markiza jest praktycznie niewidoczna z zewnątrz i nie wpływa tym samym na prezencję domu.

Naszą następną propozycją jest markiza okienno-balkonowa firmy Markilux. Przede wszystkim uwagę zwraca uroczy wygląd markizy, która wygląda jakby została w magiczny sposób przeniesiona z pełnego słońca, włoskiego okna. Poza tym zaletą tego rozwiązania jest jego wielofunkcyjność – markiza, jak sama nazwa wskazuje, sprawdzi się zarówno w oknie, jak i na balkonie. Poza tym sprzęt jest łatwy w montażu, a specjalny, aluminiowy kołnierz chroni materiał markizy przed deszczem. Producent nie wspomina niestety o tym, czy markiza redukuje szkodliwy wpływ promieni słonecznych oraz jaka jest jej efektywność w utrzymaniu stałej temperatury w pomieszczeniu.

    1. Godna uwagi markiza balkonowo – tarasowa

Kolejną propozycją są markizy niemieckiej marki Lewens. Markizy Lewens to rozwiązanie dla tarasów i balkonów. Doskonale chronią przed słońcem oraz wprowadzają na tarasy i balkony przyjemny nastrój rodem z południa Europy. Dodatkowo markiza jest łatwa w montażu, a dzięki płaskiej, kompaktowej kasecie można ją łatwo zwinąć bez szkody dla wyglądu fasady domu. Markiza jest dostępna również w wersji modułowej. Niestety, podobnie jak w przypadku poprzednika, producent nie wspomina, czy markiza redukuje promieniowanie UV.

velux.pl!

Gdzie szukać dobrej markizy
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *