piątek, Sierpień 14

Jak sprawić, żeby nasze poddasze było bardziej przytulne

Przez długi czasu poddasze kojarzyło się nam niezbyt przyjemnie. W końcu to na poddaszu mieszkał biedny Kopciuszek, Roszpunkę więziono w najwyższej wieży (czyli w domyśle również na poddaszu), a z przykładów nieco bardziej realnych – to właśnie pomieszczenia mieszczące się w najwyższej części domu aranżowano zazwyczaj na pokoje dla służby.

Nawet Kopciuszek zbuntowałby się przeciwko mieszkaniu na takim poddaszu!

Zła sława poddasza była spowodowana głównie niedostateczną ilością dobrych rozwiązań konstrukcyjnych. Jeszcze do niedawna poddasze uważane było za pomieszczenie niemożliwe do oświetlenia, przegrzane latem, a zmieniające się w lodówkę zimą. Na szczęście „ciemne dni” poddasza dobiegły końca, a dzięki nowoczesnym systemom okiennym możemy w pełni docenić jego urok i wykorzystać ogromny potencjał tego pomieszczenia!

Okna do płaskiego dachu

W dzisiejszych czasach mieszkania na poddaszu nie są już uważane za apartamenty drugiej kategorii. Ludzie odkryli, że tak usytuowane pomieszczenia mogą być kameralne i przytulne, a przy odpowiednio dobranych oknach dachowych – wręcz jasne!

Wszystko dzięki producentom okien, którzy widząc rosnącą popularność poddasza, postanowili wyjść naprzeciw potrzebom klientów i stworzyli okna, które można zamontować nawet na płaskim dachu o zerowym koncie nachylenia. Montaż takiego okna gwarantuje odpowiednie naświetlenie pomieszczenia oraz stałą dostawę świeżego powietrza, dzięki czemu pomieszczenie staje się optycznie większe (wreszcie widzimy całą ilość miejsca, jakie możemy wykorzystać!) oraz zwyczajnie przyjemniejsze w użytkowaniu.

Właściwości okien do płaskiego dachu

W kategorii tego rodzaju okien celuje zwłaszcza firma Velux (http://www.velux.pl/produkty/okna-do-plaskiego-dachu), która w swojej ofercie posiada bogaty wybór okien dachowych. Na stronie producenta znajdziemy między innymi okna modułowe, które można łączyć z innymi rodzajami okien, okna wyłazowe, idealne, jeżeli zależy nam na łatwym dostępnie na dach, oraz okna antywłamaniowe dostępne w dwóch rodzajach – jako okno nieotwierane oraz jako okno otwierane przy użyciu pilota elektrycznego.

Oprócz tego Velux oferuje swoim klientom możliwość zamówienia okna z szybą wykonaną z hartowanego szkła. Dodatkowo wszystkie szyby stworzone z myślą o płaskich dachach wyciszają dźwięki opadów atmosferycznych oraz ruchu ulicznego, a nawet dźwięki przelatujących samolotów! Dzięki temu mieszkanie na poddaszu staje się naprawdę przyjemne.

Więcej informacji na temat okien do płaskiego dachu znajdziesz na stronie producenta: http://www.velux.pl/.

Jak sprawić, żeby nasze poddasze było bardziej przytulne
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *