Sferyczny moduł szklany – idealne okno do płaskiego dachu

Płaski dach to ciekawe rozwiązanie architektoniczne mające wiele zalet. Czasem jednak może przysporzyć nam trochę problemów. Zwłaszcza, kiedy stajemy przed wyzwaniem, jakim jest wybór okna, które najlepiej sprawdzi się przy takim „sklepieniu”. Na szczęście wraz z rosnącą popularnością płaskich dachów, na rynku pojawiają się coraz bardziej funkcjonalne oraz interesujące rozwiązania, które sprawiają, że nawet w wysokich pomieszczeniach możemy montować okna, które odpowiednią doświetlą zarówno strych, jak i mieszkalne poddasze!

O czym należy pamiętać wybierając okno do płaskiego dachu

O czym należy pamiętać szukając okna do płaskiego dachu? Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z faktu, że okno zamontowane w tego rodzaju konstrukcji narażone jest nie tylko na tradycyjne nieprzyjemności, takie jak deszcz, śnieg czy grad, ale również dodatkowe przeciążenia. Okno w dachu płaskim położone jest płasko, więc przy wyborze nieodpowiedniego modelu będą w nim zalegać liście oraz inne odpady, a zimą istnieje spora szansa, że szyba nie wytrzyma ekstra obciążenia spowodowanego nagromadzonym śniegiem i lodu!

Zalety sferycznego modułu szklanego

Z tego powodu najlepszą propozycją dla posiadaczy domów z płaskim dachem jest, naszym zdaniem, sferyczny moduł szklany. Przede wszystkim dzięki nowoczesnemu, wypukłemu kształtowi, wszystko to, co osiada na normalnym oknie, z modułu spływa. I dotyczy to zarówno deszczówki, jak i topniejącego śniegu. Dodatkowo niektóre moduły, jak na przykład ten marki Velux, wykonane są ze szkła pokrytego specjalną warstwą ochronną, która dodatkowo zapobiega przyleganiu i przywieraniu, a wręcz sprawia, że podczas ulewy szyba sama się myje! A czyż istnieje gospodyni, która nie marzy o samomyjących się oknach? Co prawda ta cudowna właściwość dotyczy jedynie szyby zewnętrznej, ale dzięki temu znacznie łatwiej jest utrzymać całą konstrukcję w czystości.

Okno do płaskiego dachu, zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach, powinno również posiadać jakąś dodatkową maszynerię służącą do swobodnego otwierania oraz zamykania. Velux zadbał również o to! Moduł został wyposażony elektryczne sterowanie, dzięki któremu możemy nie tylko bez problemu zamknąć okno bez konieczności narażania zdrowia i życia podczas wspinaczki na drabinę, ale dodatkowo zaprogramować moduł w taki sposób, żeby na przykład otwierał się wieczorem, albo automatycznie zamykał, kiedy zaczyna padać.

Te wszystkie funkcjonalności sprawiają, że moduł sferyczny Velux to jedna z najbardziej interesujących propozycji okiennych do płaskich dachów. Jeżeli zainteresował Was ten produkt lub chcecie poznać inne ciekawe rozwiązania, nie tylko dla płaskich dachów, więcej informacji oraz produktów znajdziecie na stronie producenta velux.pl

onka do płackiego dachu_Velux.

Zapisz

Sferyczny moduł szklany – idealne okno do płaskiego dachu
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *