Samodzielna naprawa okien i rolet

Decydując się na montaż nowych okien, rzadko kiedy bierzemy pod uwagę ich awaryjność. I słusznie, bo nowoczesne okna już na starcie dostają wieloletnią gwarancję, co ma być dowodem na ich długowieczność. Jednak wieloletnie używanie potrafi zaskoczyć także niemile.

Skąd się biorą awarie okien

Chciałoby się powiedzieć, że dobrze użytkowane okna nie zepsują się nigdy. Tak jednak nie jest. Każdy materiał ma prawo się zużywać, chociaż bez wątpienia ten użyty w dobrej jakości oknach będzie nam służył bardzo długo. Nikt nie spodziewa się awarii po roku, dwóch czy nawet pięciu od zamontowania okien. Jednak okna montujemy właściwie na zawsze. Dwadzieścia czy trzydzieści lat to kawał czasu, uszczelka ma prawo stracić swoje właściwości izolujące, szyba może zostać przypadkowo wybita (tu akurat nie ma ryzyka, że pęknie sama), klamkę można urwać, podobnie rzecz ma się z zawiasami.

Awaria to nie tragedia

Nowoczesne okna wydają nam się urządzeniami tak kompletnymi, że nie wyobrażamy sobie ich naprawy. W przypadku awarii przed oczami mamy konieczność wymiany całego okna na nowe i związane z tym całkiem spore koszty. Tymczasem rzeczywistość jest inna, o wiele korzystniejsza dla klienta. Praktycznie każdą część okna można wymienić bez konieczności ponoszenia kosztu całkowitej wymiany. Mało tego, większość rzeczy klient jest w stanie zrobić własnoręcznie. Na stronie https://www.velux.pl/dla-klienta/serwis/czesci-zamienne można obejrzeć filmiki instruktażowe, na których podstawie każdy, kto ma choć odrobinę zacięcia do majsterkowania powinien sobie poradzić z naprawą.

Nie tylko okna się psują

Także rolety i markizy potrafią sprawiać problemy. Usterki są na ogół banalne, ale uniemożliwiają swobodne korzystanie z osprzętu. Najczęściej wymienia się uchwyty do rolet i sznurki lub zakończenia sznurków. To dobra wiadomość dla osób, które korzystają z markiz i rolet – wymiana tych elementów jest prosta, a same części zamienne relatywnie tanie. Zamiast stosować domowe prowizorki, lepiej jest dokupić oryginalne części do rolet i markiz. Nie tylko ułatwi to korzystanie z nich, ale także sprawi, że będą wyglądały jak nowe.

Gdzie kupić części zamienne

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do sklepu firmowego, gdzie bez trudu dobierzemy części do naszego okna. Na tabliczce znamionowej znajdziemy wszystkie potrzebne dane. Jeśli boimy się, że ich nie zapamiętamy, zawsze można zrobić zdjęcie telefonem.

tools-864983_640Drugim sposobem na nabycie części zamiennych jest kupienie ich w sklepie internetowym producenta okien. Tu też nie powinno być problemu z doborem części. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, mamy prawo w ciągu 14 dni zwrócić nieużywaną rzecz i kupić nową.

okna części zamienne

Samodzielna naprawa okien i rolet
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *