Rolety i zasłony – skuteczne rozwiązania na czas upałów

Lato jest jedną z najbardziej wyczekiwanych pór roku! Jednak upały już niekoniecznie. Kiedy temperatura przekracza magiczną barierę komfortu, jaką jest 25 stopni, nagle okazuje się, że przebywanie na świeżym powietrzu wcale nie jest tak przyjemne. Zaczynamy szukać schronienia w czterech ścianach. Niestety, przez kilka drobnych błędów, które popełnia większość z nas, często okazuje się, że nasze mieszkanie, zamiast być przytulną i orzeźwiającą oazą, podczas naszej nieobecności zmieniło się w pełnowymiarową łaźnię parową!

Jaką roletę wybrać?

Na szczęście możemy tej niepożądanej przemianie zapobiec! I nie, wcale nie musimy montować w tym celu klimatyzacji! Tym bardziej, że klimatyzatory są kosztowne, a dodatkowo – zwłaszcza te starsze modele – mogą być groźne dla naszego zdrowia z powodu gromadzących się w nich roztoczy i bakterii. Doskonałym rozwiązaniem w walce z upałami jest montaż rolet. Na rynku mamy dwa rodzaje rolet – zewnętrzne oraz wewnętrzne. W przypadku wysokich temperatur zdecydowanie lepiej sprawdzają się rolety zewnętrzne, ponieważ chronią one szybkę okienną przed nagrzaniem. Jednak w Polsce, gdzie zima trwa czasami nawet sześć miesięcy, w zupełności wystarczy tańsza roleta zaciemniająca, montowana od wewnątrz. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że rolety chronią również przed szkodliwym promieniowaniem UV a dodatkowo są świetnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergię! Rolety zatrzymują na zewnątrz kurz i pyłki. Są również są łatwiejsze w czyszczeniu, niż popularniejsze od nich żaluzje czy wciąż królujące w naszych mieszkaniach zasłony i firanki.

Inne sposoby na obniżenie temperatury we wnętrzu

Chociaż rolety to optymalne rozwiązanie dla naszych okien, doskonale rozumiemy, że nie wszystkim może się ono podobać. Poza tym zakup dobrej jakości rolet do całego domu to spory wydatek! Co zatem jeszcze możemy zrobić, żeby zatrzymać w naszych czterech ścianach przyjemny chłód? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, żeby w ciągu dnia nie otwierać okien. Co więcej, na czas, kiedy nie ma nas w domu, warto dokładnie zasłonić wszystkie zasłony i firanki. Dzięki temu gorące powietrze nie przedostanie się do wnętrza domu, a mury pomieszczeń zadziałają jak termos i utrzymają we wnętrzu niższą temperaturę. Kiedy zatem wywietrzyć mieszkanie? Najlepiej wieczorem, gdy temperatura powietrza zaczyna się obniżać! Skuteczną metodą jest również zawieszenie w oknach mokrych prześcieradeł, zwłaszcza kiedy nawet zmrok nie przynosi wyczekiwanych, chłodniejszych podmuchów. Gorące powietrze przedostające się do domu prze okna będzie musiało pokonać wilgotną materię, a tym samym znacząco obniży swoją temperaturę.

Jeżeli jednak nie chcemy kombinować i eksperymentować, warto zainwestować we wcześniej wspomniane rolety. Więcej informacji na temat tego użytecznego rozwiązania można znaleźć na stronie velux.pl.

Roleta zaciemniająca DKL gwarantuje całkowite zaciemnienie wnętrza bez względu na porę dnia.

Rolety i zasłony – skuteczne rozwiązania na czas upałów
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *