Rolety, żaluzje czy zasłony – co warto zawiesić w oknie?

Dekorowanie okien tekstyliami ma funkcję praktyczną oraz estetyczną. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że od tego, czy wybierzemy rolety, żaluzje czy zasłony może zależeć również nasze zdrowie i dobre samopoczucie! Problem ten dotyczy zwłaszcza osób cierpiących na różnego rodzaje alergie! Jaka rzecz nie tylko ozdobi nasze okno i nada wnętrzu niepowtarzalny charakter, a przy tym nie pogorszy naszego stanu zdrowia?

Wady i zalety zasłon

Zasłony tekstylne – to chyba najpopularniejszy sposób zdobienia okien w domowym zaciszu. Na rynku istnieje niezwykle bogaty wybór tkanin, które mogą posłużyć nam w roli zasłon, dzięki czemu bez problemu możemy przy ich pomocy wyczarować dekorację, która stanie się wspaniałą i praktyczną ozdobą wnętrza! Niestety, zasłony – zwłaszcza te ciężkie, w stylu kurtyn – mają jedną kolosalną wadę, magazynują kurz, przez co są wymarzonym wręcz siedliskie dla roztoczy i innych alergenów, jak na przykład pyłki wpadające przez otwarte okno! Przez to raczej nie są zalecane w aranżacjach wnętrz, w których przebywa osoba cierpiąca na alergie.

Żaluzje czy rolety?

Żaluzje – to całkiem dobry zamiennik zasłon. Żaluzje przez długi czas były kojarzone z nieestetycznymi tworami wykonanymi z cienkich plastikowych paseczków, które były wątpliwą ozdobą biur oraz mieszkań co mniej wymagających lokatorów. Dużo się jednak zmieniło i obecnie na rynku można kupić żaluzje drewniane lub wykonane ze specjalnego tworzywa, które nie tylko chronią przed światłem, ale również ładnie komponują się z wystrojem wnętrza. Wybierając żaluzje „prozdrowotne” warto zdecydować się na modele o szerokich listwach, które są łatwe w czyszczeniu.

Rolety można uznać za godną alternatywę zasłon, zwłaszcza, że w sklepach dostępnych jest sporo modeli i rodzai rolet, które pod względem estetycznym doskonale spełniają dekoracyjną funkcję swojego tekstylnego odpowiednika. Wybierając rolety wewnętrzne warto wybrać te, które gwarantują całkowite zaciemnienie pomieszczenia, jak na przykład produkty marki Velux. Dodatkowo producent posiada w swojej ofercie bogaty wybór kolorów, w tym wzory stworzone z myślą o pokoju dziecięcym. Plusem rolet jest również to, że są niezwykle łatwe w czyszczeniu! Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką!

Naszym zdaniem rolety są najlepszą opcją, jeśli chodzi o ozdobę okien. Są nie tylko praktyczne, ale również przy ich pomocy możemy nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter! Więcej informacji na temat rolet wewnętrznych znajdziecie na stronie velux.pl.

Roleta zaciemniająca DKL gwarantuje całkowite zaciemnienie wnętrza bez względu na porę dnia.

Rolety, żaluzje czy zasłony – co warto zawiesić w oknie?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *