Rolety i żaluzje – alternatywna osłona okna dla alergika

Wiosna już krąży w powietrzu, a wraz z nią – pyłki, kurz i inne alergeny. Zima – wbrew pozorom – ma swoje zalety, a jedną z nich jest z pewnością brak alergenów w atmosferze. Na szczęście również wiosną można przynajmniej ograniczyć naszą ekspozycję na drażniące cząsteczki! Wystarczy wprowadzić w mieszkaniu kilka niewielkich i, co najważniejsze, niezbyt kosztownych zmian, najlepiej zaczynając od zasłon!

Czemu są winne zasłony i dlaczego osoby cierpiące na alergię powinny się ich pozbyć? Niestety, to właśnie na tej niekwestionowanej ozdobie pomieszczenia najbardziej lubi osiadać kurz, roztocza oraz sierść naszych zwierzaków. Dodatkowo przez to, że zasłony są barierą oddzielającą pomieszczenie od świata zewnętrznego, osiadają również na nich wszystkie krążące za oknem pyłki. Nasze kolorowe zasłony są zatem siedliskiem alergenów, podobnie zresztą jak firanki. Oczywiście zasłony można wyprać, jednak osoba skarżąca się na alergię powinna robić takie pranie niemal codziennie, a przecież – o ile nie posiadamy w domu armii sprzątaczek – w dzisiejszych zabieganych czasach nikt nie ma na to czasu!

 

Czym zastąpić zasłony

Co zatem zrobić z zasłonami? Najlepiej wymienić je na rolety lub żaluzje.

Zarówno rolety, jak i żaluzje, mają liczne zalety, których niekiedy brakuje zasłonom, jedną z nich jest właśnie ograniczenie czynników wywołujących reakcję alergiczną. Szukając jednak idealnego zastępstwa dla zasłon, pamiętajmy, że nie wszystkie rolety i nie każda żaluzja uratuje nas przed cieknącym nosem i zapuchniętymi oczami! Żaluzje powinny być szerokie i łatwe w czyszczeniu – najlepiej zwrócić uwagę na pionowe żaluzje drewniane, które dodatkowo świetnie się prezentują. Tradycyjne żaluzje robione z cienkich paseczków tworzywa właściwie niczym, pod względem zbierania kurzu i innych zanieczyszczeń, nie różnią się od zasłon, a ich codzienne czyszczenie to prawdziwa męka.

 

Rolety – ratunek dla alergika

Drugim doskonałym rozwiązaniem są materiałowe rolety wewnętrzne. Tego rodzaju rolety są wręcz bajecznie proste w czyszczeniu – wystarczy raz dziennie przetrzeć tkaninę oraz mechanizm rolety ściereczką z mikrofibry lub miękką gąbką. Dodatkowo rolety są świetnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na nadwrażliwość lub alergię na promienie słoneczne! Nie tylko zaciemniają pomieszczenie, ale dodatkowo, jak na przykład niektóre rolety marki Velux, neutralizują promieniowanie UV!

 

Za wyborem rolet firmy Velux przemawia fakt, że marka posiada bardzo duży wybór tego rodzaju produktów, w tym uroczą linię Disney dedykowaną maluchom! Dzięki bogatej ofercie bez problemu znajdziemy rolety, które godnie zastąpią nasze piękne zasłony i staną się prawdziwą ozdobą pomieszczenia! Więcej informacji na temat wyrobów producenta oraz katalog znajdziesz na stronie http://www.velux.pl/.

 

Rolety i żaluzje – alternatywna osłona okna dla alergika
3.3 (66.67%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *