Rolety zaciemniające czy dzień i noc?

Na rynku dostępne są dwie główne grupy produktów gwarantujących ochronę przed ostrym światłem słonecznym i umożliwiające spokojny sen. Do wyboru mamy rolety zaciemniające oraz rolety dzień i noc.

Dopasowanie produktu do wnętrza

Większości osób zależy na tym, by pomieszczenia w których przebywa się w ciągu dnia były dobrze nasłonecznione. Trudno się temu dziwić – jak pokazują badania, ekspozycja na promienie słoneczne ma korzystny wpływ na układ odpornościowy i kostny, uwalnia serotoninę i zapobiega chorobom autoimmunologicznym oraz nowotworowym.

Niekiedy jednak, ich intensywność utrudnia normalne funkcjonowanie – w pokoju panuje wówczas rażąca jasność, a co więcej – jest on narażony na przegrzanie. Zaletą wspominanych już rolet zaciemniających oraz dzień i noc jest fakt, że chronią nie tylko przed słońcem, lecz również innym, dowolnym źródłem niepożądanego światła, jak chociażby uliczne latarnie.

Jako że każde pomieszczenie wymaga innego rodzaju zaciemnienia, dokonując zakupu pod uwagę wziąć należy przede wszystkim przeznaczenie danego wnętrza. Zastanówmy się, do czego najczęściej służy nam pokój, do którego chcemy kupić rolety – nauki, a może wypoczynku? Tego typu analiza pozwoli nam wybrać produkt w 100% dopasowany do naszych potrzeb.

Kiedy warto sięgnąć po rolety zaciemniające?

Rolety zaciemniające montuje się do ściany, sufitu lub na okno. Do ich produkcji wykorzystuje się materiały przepuszczające do wnętrza znikomą ilość światła, przeważnie wysokiej jakości poliester, które pokrywa się poprawiającą izolacyjność okna powłoką aluminiową lub gumową. Sprawia to, że jest ona w stanie skutecznie odbijać promienie słoneczne i zapewniać półmrok.

Rolety zaciemniające dobrze sprawdzą się np. w pokoju dziecięcym

Rozwiązanie to najlepiej sprawdzi się w sypialni oraz pomieszczeniu, które szybko się nagrzewa, a my nie spędzamy w nim wiele czasu w ciągu dnia.

Dla kogo rolety dzień i noc?

W skład rolety typu dzień i noc wchodzą równoległe pasy materiału przeplatane pasami cienkiej siatki. W czasie zwijania nachodzą one na siebie, co pozwala na regulację poziomu oświetlenia wnętrza od pełnego rozjaśnienia po całkowite zaciemnienie. To rozwiązanie kompleksowe, które zapewnia zarówno spokojny sen, jak i możliwość spędzania czasu w pomieszczeniu bez względu na porę dnia.

Tego typu produkt najczęściej wykorzystuje się w gabinetach oraz pokojach dziecięcych.

Wysokiej jakości rolety znaleźć można na stronie: www.velux.pl

Rolety zaciemniające czy dzień i noc?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *