Rolety rzymskie w pokoju dziecinnym

Pokój dziecinny to szczególne miejsce w domu. To tu rozbrzmiewa dziecięcy śmiech, to tu na ścianach królują bohaterowie bajek, to tu maluch je, bawi się i śpi. Wielofunkcyjny pokój dziecinny musi być naprawdę dobrze zaprojektowany.

Potrzeby małego dziecka

Dzieci nie potrzebują dużej przestrzeni, by się dobrze bawić i bezpiecznie czuć. Wręcz odwrotnie, zbyt duża przestrzeń powoduje u nich poczucie niepokoju i zagubienia. Chętnie spędzają czas w swoim pokoju i to wcale nie dlatego, że są w nim zabawki. Po prostu u siebie czują się najlepiej. Ich małe królestwo w pełni zaspokaja poczucie bezpieczeństwa. A że przy okazji ściany są wymalowane w motywy z ulubionych bajek, a łóżko wcale nie przypomina łózka, to zupełnie inna sprawa.

Sen w dzień i w nocy

Dzieci do trzeciego roku życia, a czasem nawet i starsze, lubią spać w dzień. Nie ma w tym niczego złego. Problemem może być jedynie zapewnienie im dobrych warunków do spokojnego snu. Wpadające do pokoju światło słoneczne nie ułatwia popołudniowej drzemki. Dlatego warto przemyśleć, co powinno wisieć na oknach w dziecinnym pokoju. Standardowe zasłony na ogół zajmują dużo miejsca, są siedliskiem kurzu i roztoczy, poza tym nie są całkiem bezpieczne. Maluchy lubią się nimi owijać, wspinać po nich – niewiele trzeba, by doszło do nieszczęścia. Rolety rzymskie do pokoju dziecka to dobra alternatywa dla zasłon.

Dlaczego rzymskie?

Dzieci nie potrafią zachować czystości. Nie wynika to z ich złego zachowania, raczej jest to brak doświadczenia i nieumiejętność przewidywania pewnych zdarzeń. Rolety rzymskie można bez problemu zdjąć i uprać. Z tradycyjnymi roletami zwijanymi nie jest tak łatwo. Ponadto bardzo łatwo jest zmienić jedną roletę rzymską na inną. Wymaga to jedynie wymiany płótna, cała konstrukcja zostaje na swoim miejscu. Wiadomo, że dzieci rosną i zmieniają upodobania. Trzylatek chętnie przyjmie motyw smerfów na swoim oknie, siedmiolatek uzna, że to dziecinne i zażąda samochodów, trzynastolatek popatrzy na samochody obojętnie, bo będzie gorącym fanem piłki nożnej. Możliwość łatwej wymiany rolety rzymskiej na inną to duży plus przy całkowitej zmianie aranżacji pokoju dziecinnego.

rolety dla dzieci

Rolety rzymskie w pokoju dziecinnym
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *