Rolety do okien dachowych – porównujemy trzy podobne cenowo oferty

Cena nierzadko jest kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze produktu. W tym wypadku mamy rolety podobne cenowo, różniące się jedynie drobnymi detalami. Ale to właśnie te detale mają decydujący wpływ na ich jakość i funkcjonalność. My już mamy faworyta!

Okpol

Ta nieduża polska firma ma w swojej ofercie trzy rodzaje rolet dedykowanych oknom dachowym. Do wyboru mamy rolety dekoracyjne, rolety zaciemniające i rolety plisowane. Wybór konkretnego rodzaju podyktowany jest funkcją pomieszczenia, w którym będą montowane. W zależności od potrzeb rolety mogą być wyposażone w haczyki lub prowadnice. Do okien dachowych zaleca się to drugie rozwiązanie. Idealnie przylegają do okna, nie pozostawiają prześwitów. Można je zatrzymać w dowolnym momencie, przysłaniając okno np. do połowy. Tkaniny zaciemniające nie przepuszczają światła, a tkaniny dekoracyjne chronią przed ciekawskimi oczami sąsiadów, nie pozbawiając pomieszczenia światła słonecznego. Rolety plisowane świetnie sprawdzają się w salonie, dając ciekawy efekt ozdobny. Wszystkie warianty rolet produkowane są w bogatej gamie kolorystycznej. Producent oferuje rolety zarówno do okien drewnianych, jak i tych z PCV.

Cena rolety 55×78 cm – około 300 zł

Fakro

Firma specjalizuje się w produkcji okien dachowych, zarówno do dachów spadzistych, jak i płaskich. W jej ofercie nie zabrakło także rolet okiennych. Znajdziemy tu aż cztery rodzaje zasłon na okna dachowe: rolety dekoracyjne i zaciemniające oraz zasłony plisowane i plisowano-zaciemniające. Wszystkie produkowane są w różnych kolorach, bez trudu uda się zatem dobrać kolor rolet do koloru ścian lub ram okiennych. Zasłony plisowane dają efekt miękkości przenikającego światła słonecznego. Rolety dekoracyjne i zaciemniające mogą być obsługiwane ręcznie lub być sterowane radiowo za pomocą pilota. To drugie rozwiązanie dobrze sprawdza się w wysokich pomieszczeniach. Rolety sterowane radiowo wyposażone są w prowadnice zapewniające idealne przyleganie do okna i dające możliwość zatrzymania rolety w dowolnym momencie.

Cena rolety 55×78 cm – około 100 zł

Velux

Firma znana z szerokiej oferty okien dachowych, różnego rodzaju rolet i markiz oraz ciekawych i niebanalnych rozwiązań. W ofercie firmy znajdziemy między innymi rolety Star Wars z motywami z filmu, dedykowane miłośnikom Gwiezdnych Wojen. Rolety dachowe Velux mają za zadanie nie tylko chronić przed nadmiernym oświetleniem, ale także zbyt dużym nagrzewaniem pomieszczeń, zwłaszcza w lecie. Zbadano, że rolety dachowe Velux obniżają temperaturę pomieszczenia nawet o 5°C. Idealne do takich zastosowań są nowatorskie rolety zewnętrzne, które zatrzymują ciepło, nie pozbawiając pomieszczenia światła. Można nimi sterować od wewnątrz za pomocą pilota. Również w ten sposób można regulować wysokość rolet wewnętrznych. Montowane do ramy okiennej dzięki prowadnicom pozwalają na dowolne zaciemnienie okna.

Cena: od 130 zł

Nie da się ukryć, że wszystkie wyżej wymienione rolety znajdują się w tej samej kategorii cenowej, a jednak to Velux wyróżnia się na tle konkurencji. Diabeł tkwi w szczegółach, a tutaj mamy ich bardzo dużo. Choćby rozróżnienie na rolety zaciemniające i przyciemniające nie zmusza do kompromisów. Tam, gdzie chcemy, możemy mieć całkowicie ciemno, w innych pomieszczeniach możemy zaś postawić na półmrok. Doskonała jakość, mnogość kolorów, precyzyjne wykończenie, sterowanie ręczne i elektroniczne oraz idealne dopasowanie do szyby czynią rolety Velux liderem na rynku akcesoriów okiennych.

Więcej na www.velux.pl

dobre rolety

Rolety do okien dachowych – porównujemy trzy podobne cenowo oferty
4 (80%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *