Rolety do okien dachowych – ozdoba czy konieczność?

Mieszkanie na poddaszu ciągle widziane jest w kategoriach luksusu. Wysokość na ogół gwarantuje ciszę, a brak sąsiadów na górze jest dodatkowym atutem. No i okna dachowe – wychodzące wprost na niebo i gwiazdy. Od lat trwa spór o to, czy takie okna trzeba zasłaniać roletami – przecież nikt w nie nie zajrzy, prawda? My jednak wiemy, że rolety chronią nie tylko przed wścibskimi oczami i dlatego przedstawiamy trzy naszym zdaniem najlepsze typy rolet dachowych.

Rolety dachowe Karnix

Bogata oferta tkanin, z jakich wykonane są rolety, to pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie występują zarówno rolety przyciemniające, jak i te całkowicie odcinające dopływ światła – idealne dla osób, które lubią bądź muszą spać w dzień. Wykonane z tkanin żakardowych lub gładkich

perłowych, idealnie wkomponują się w wystrój pomieszczenia. Szeroka gama kolorów i odcieni żadnego klienta nie pozostawi bez możliwości wyboru. Mechanizm rolet dostępny jest w trzech kolorach: sosnowym, srebrnym oraz uniwersalnym białym. Rolety można zamontować na trzy sposoby: do ramy okiennej, do sufitu i do ściany. Sposób montażu ma wpływ na szczelność rolety, a co za tym idzie, na ilość światła, jaka przedostaje się do wnętrza. W ofercie firmy Karnix jest także szeroki wybór rolet z wzorami do dziecięcego pokoju.

Cena: od 21zł na bardzo małe okno

Rolety dachowe Roto

Firma oferuje zarówno rolety przyciemniające, jak i zaciemniające. Nie brakuje także rolet plisowanych. W ofercie są zarówno rolety zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Te pierwsze spełniają także funkcję antywłamaniową. Perfekcyjne dopasowanie sprawia, że rolety są łatwe w montażu. Bez trudu założy je nawet osoba bez zdolności technicznych. Rolety zaciemniające zwiększają izolacyjność termo-cieplną, co pozwala na znaczne oszczędności na ogrzewaniu zimą. Odwrotnie latem – dzięki roletom w pomieszczeniu może być o kilka stopni chłodniej niż na zewnątrz. Ma to duże znaczenie dla mieszkań umiejscowionych na poddaszach. Rolety Roto są przy tym niezwykle łatwe w obsłudze. Produkowane w wielu kolorach i wzorach, przy całym zastosowaniu praktycznym pełnią także funkcję ozdobną w pomieszczeniu.

Cena: od 121zł

Rolety dachowe Velux

Rolety do okien dachowych Velux spełniają wielorakie funkcje. Nie tylko, podobnie jak rolety innych firm, przyciemniają lub całkowicie zaciemniają wnętrza. Oferują także izolację cieplną, oraz – co jest swego rodzaju novum – chronią przed owadami. To ostatnie ma niebagatelne znaczenie w sezonie letnim. Rolety Velux mogą być regulowane ręcznie lub sterowane automatycznie za pomocą pilota, co szczególnie docenią mieszkańcy wysokich domów. Velux oferuje zarówno rolety zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Te drugie produkowane są w praktycznie nieograniczonej ilości barw i wzorów. Świetnie nadają się do salonów, sypialni oraz pokojów dziecięcych. Rolety montowane są do ram okiennych, co pozwala na dowolną regulację i zatrzymanie rolety na każdej wysokości okna.

Cena: od 130zł

Tym razem naszym faworytem został Velux. Wygrywa bezapelacyjnie dzięki moskitierom dołączanym do rolet. W chwili, gdy zbliża się „sezon na komary”, moskitiera staje się swoistym must have w każdym oknie. Drugą cechą, która skłania nas ku Veluxowi, jest sterowanie roletami za pomocą pilota. Dzięki temu można regulować dopływ światła i ciepła nie ruszając się z miejsca!

Więcej na temat rolet na www.velux.pl

okna dachowe najlepsze rolety

Rolety do okien dachowych – ozdoba czy konieczność?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *