Roleta elektryczna – poznaj wszystkie możliwości rolet

Firany i zasłony powoli odchodzą do lamusa, ich miejsce na oknach zajmują rolety. Wybieramy je z kilku powodów, ale ten główny ma podłoże estetyczne. Roleta zajmuje mniej miejsca, jest dyskretna, nie ogranicza przestrzeni. No i jest w pewnym sensie elastyczna. Dopasowuje się do naszych potrzeb.

Zasłoń tyle, ile potrzebujesz

Niekwestionowaną zaletą rolety jest możliwość zablokowania jej w dowolnej pozycji. Zasłaniamy tylko tyle, albo aż tyle okna, ile potrzebujemy. Przydaje się to zwłaszcza latem, gdy słońce lubi zaglądać nam przez okno i utrudniać np. oglądanie telewizji. Wtedy wystarczy zasłonić okno kilkanaście centymetrów od góry. Zasłona nie daje takiej możliwości, w analogicznej sytuacji trzeba zasłonić całe okno.

Zaciemniaj, przyciemniaj, dekoruj

Chociaż zwykło się traktować roletę jako odpowiednik zasłony, tak naprawdę tylko od nas zależy, jaką funkcję będzie pełniła. W zależności od wybranego materiału możemy całkowicie zaciemnić lub tylko przyciemnić pomieszczenie. Możemy też wybrać taką tkaninę, która ochroni nas przed wścibskim spojrzeniami sąsiadów, ale będzie całkowicie przepuszczała światło.

Jeśli szukamy dekoracji do pokoju, warto postawić na rolety rzymskie. Ich wygląd znacznie odbiega od tego, do czego przywykliśmy, mając na myśli rolety. To fantazyjnie udrapowane zwoje materiału przyczepione nad oknem. Również tradycyjne rolety mogą pełnić funkcję ozdobną, jeśli wybierzemy oryginalny, fantazyjny wzór. Rolety dobrze sprawdzają się w pokojach dziecinnych. Zajmują mniej miejsca i odpada problem zerwanych firanek i zasłon. Podobnie rzecz ma się, jeśli mamy w domu kota lub psa.

Wersja dla wygodnych

Ach… gdyby dało się tak zasłonić roletę bez wstawania z fotela… Ależ da się! Dla tych, którzy nie lubią się niepotrzebnie ruszać, dostępna jest roleta elektryczna, czyli… na pilota! Podobnie jak tradycyjną roletę, można ją zablokować w dowolnej pozycji. Rozwiązanie z roletą elektryczną jest bardzo dobre w przypadku okien dachowych. Czasem są one umieszczone tak wysoko, że aby się do nich dostać, trzeba używać drabiny. Również roletami zewnętrznymi najwygodniej jest sterować pilotem. Roleta elektryczna to nie luksus i zbytek, to w wielu wypadkach standard.

roleta na pilota

Roleta elektryczna – poznaj wszystkie możliwości rolet
5 (100%) 1 vote

One Comment

  • Adam

    Szukałem rozwiązania dla okna dachowego i chyba właśnie znalazłem. Może roleta na pilota to trochę ekstrawagancja, ale z drugiej strony nie przewidziałem przy remoncie, że słońce wpada przez okno nawet jeśli jest wysoko. Każdy wschód słońca mam prosto w twarz. Dzięki za inspirację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *