Rodzaje rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne to rozwiązanie, które coraz częściej spotyka się w naszych domach. Są one dostępne w najróżniejszych odmianach, dzięki czemu bez przeszkód dopasujemy je do naszych indywidualnych potrzeb.

Rolety rzymskie

Do głównych zalet rolet rzymskich zalicza się błyskawiczny montaż i demontaż.

Ze względu na walory estetyczne, tego typu rolety wewnętrzne doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach reprezentacyjnych, jak salon. Dają możliwość częściowego, całkowitego przesłonięcia okna lub jedynie rozproszenia promieni słonecznych. Ich montaż i demontaż jest błyskawiczny, a materiał, z którego są produkowane dobrze znosi pranie chemiczne. Do wad rolet rzymskich zaliczyć można natomiast nieco mniej komfortową ich obsługę w pomieszczeniach, w których często otwiera się i zamyka okna (związane jest to z faktem, że przesłania ona dostęp do klamki).

Rolety plisowane

Ze względu na wysoką funkcjonalność, rolety plisowane stosuje się zarówno w domach czy mieszkaniach, jak i pomieszczeniach biurowych. Gwarantują bezproblemowy montaż i demontaż, a ich pielęgnacja nie sprawia żadnych trudności – do tego celu w zupełności wystarczająca będzie bowiem zwilżona gąbką woda z dodatkiem delikatnego detergentu. Do zalet tego typu rolet zalicza się również możliwość dopasowania do nietypowych kształtów okien, jak półokrągłe czy trapezowe. Pozwalają one także na dowolne regulowanie poziomem przesłony.

Rolety Dzień i Noc

Tego typu rolety występują w trzech głównych rodzajach – jako wolnowiszące, mini – rolety oraz w kasecie. Ich unikalna budowa gwarantuje dowolny poziom regulacji zaciemnienia – od całkowitego przesłonięcia do lekkiego rozproszenia promieni słonecznych. Składają się one z naprzemiennie ułożonych pasów pokrytych tkaniną; przy wykorzystaniu prostego mechanizmu, przesuwając je w górę i w dół możemy uzyskać pożądany rezultat.

Rolety bambusowe

Zamiast syntetycznych tkanin mamy tu do czynienia z egzotycznym drewnem i bambusem lub jutą, które splecione w odpowiedni sposób umożliwiają na delikatne przepuszczanie promieni słonecznych. Ze względu na swój oryginalny wygląd, idealnie sprawdzą się one do wnętrz w stylu eko lub orientalnych. Zaopatrując się w rolety bambusowe warto sobie zdawać sprawę, że nie mamy tu gwarancji 100-procentowego zaciemnienia wnętrza. Są one także wrażliwe na trudne do usunięcia zanieczyszczenia, w związku z tym nie zaleca się montować ich w kuchni.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://www.velux.pl/

Rodzaje rolet wewnętrznych
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *