Rodzaje rolet wewnętrznych

W naszych oknach umieścić możemy nie tylko żaluzje czy zasłony. Równie popularnym rozwiązaniem są rolety. Z jakimi ich rodzajami możemy się spotkać w sklepach?

Roleta rzymska

Roleta rzymska łączy w sobie funkcjonalność klasycznych rolet tkaninowych oraz dekoracyjny charakter zasłon. Do jej produkcji stosuje się tkaniny, które po pociągnięciu za sznurek składają się tworząc dekoracyjne fale. Do ich wzmacniania czasami wykorzystuje się fiszbiny, które sprawiają, że materiał zwija się w sposób równomierny. W zależności od potrzeb, zaopatrzyć możemy się w roletę uszytą z transparentnych, delikatnych materiałów zastępujących firankę, jak i tkanin zaciemniających chroniących wnętrze przed promieniami słonecznymi (te drugie sprawdzą się w szczególności w sypialni).

Rolety dzień i noc

Tego typu rolety to osłony wykonane z pasów tkanin zaciemniających oraz transparentnych. Między nimi pozostawione są przerwy, które mają na celu regulację natężenia światła wpadającego do wnętrza. Gdy nachodzą one na siebie, na oknie tworzą się luki przepuszczające promienie słoneczne. Jeśli pasy zostaną ułożone naprzemiennie, wnętrze zaciemni się.

Rolety plisowane

Takie rolety są dostępne w formie harmonijek umieszczonych w prowadnicach lub wolno wiszących. Stosuje się je zarówno w klasycznych, prostokątnych oknach, jak i tych o nietypowych kształtach – okrągłych lub trójkątnych. Na rynku spotkać można się z roletami plisowanymi jedno- oraz dwufunkcyjnymi. Pierwsze zwija się z dołu do góry, drugie – w obie strony.

Rolety austriackie

Dekoracyjne, dzięki czemu doskonale nadawać będą się do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym. Posiadają obfite marszczenia. Po pociągnięciu za sznurek tkanina nie zwija się, lecz tworzy dekoracyjne fałdy. Rolety austriackie montuje się na ścianie lub suficie.

Rolety wolnowiszące

Produkt ten ma postać tkaniny doklejonej do rolki, którą przytwierdza się do ściany nad oknem lub futryny. Takie rolety często są prowadzone przy pomocy systemu żyłkowego przylegającego wzdłuż do ramy okna, co sprawia, że tkanina w estetyczny sposób układa się tuż przy szybie. Pozwalają one na wygodne otwieranie okna nawet wówczas, gdy materiał jest całkowicie opuszczony. Szczególnym ich rodzajem są mini – roletki wyposażone w specjalne haczyki, które wystarczy założyć na ramę okienną.

Bogatą ofertę wysokiej jakości rolet znajdziemy w ofercie marki Velux.

 

Rodzaje rolet wewnętrznych
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *