Przegląd rolet zaciemniających

Rolety mogą służyć nie tylko do ochrony wnętrz przed wysoką temperaturą czy promieniami słonecznymi. Dla wielu osób równie ważna jest ich druga funkcja związana z zaciemnieniem pomieszczenia. Utrudniać zaśnięcie mogą bowiem zarówno światła uliczne, blask księżyca czy wczesne wschody słońca. Na szczęście z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju rolety zaciemniające.

Velux

Tego typu rolety na okna występują tu w kilku rodzajach. Pierwsze z nich – DKL, DML, DSL sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i pokoju dziecięcym. Z myślą o tym drugim, powstała bajkowa kolekcja Disney & Velux z wizerunkami bohaterów najpopularniejszych kreskówek. Tego typu rolety gwarantują całkowite zaciemnienie wnętrza bez względu na porę dnia. Ich obsługa jest płynna i opiera się o prowadnice. Produkt nadaje się do samodzielnego montażu z użyciem systemu Pick&Click. Jego cena to około 360 złotych.

Roleta zaciemniająca DKL gwarantuje całkowite zaciemnienie wnętrza bez względu na porę dnia.

Kolejny z produktów marki to rolety zaciemniająco-plisowane DFD, które umożliwiają całkowite zaciemnienie o dowolnej porze dnia i kontrolę światła przez cały dzień. Materiał górnej rolety jest dostępny we wszystkich kolorach rolet zaciemniających, dolna plisa jest natomiast zawsze w kolorze białym. Za produkt ten zapłacimy około 540 złotych.

Rozwiązaniem pośrednim są rolety przyciemniające RHZ, które składają się z zaciemniającej tkaniny i łatwego w obsłudze, trójstopniowego systemu zatrzymywania na haczykach. Tego typu produkt skutecznie zmniejsza ilość światła w pomieszczeniu i zapewnia optymalne warunki do wypoczynku. Jego koszt wynosi około 180 złotych.

Po więcej informacji zapraszamy na: http://www.velux.pl

Karnix

W ofercie firmy znajdziemy między innymi bezinwazyjne rolety w kasecie wykonanej z wysokiej jakości tworzywa PCV i wyposażonej w uniwersalny wieszak pasujący do wszystkich modeli okien. Montuje się je bezpośrednio na ramie okiennej, co nie wymaga wiercenia w niej otworów.

Wykorzystuje się tu Blackout, czyli gładki, podgumowany materiał, który zaciemnia pomieszczenie w 100%. Warto również wspomnieć o mechanizmie samohamującym z łańcuszkiem operacyjnym i możliwością prowadzenia przestrzennego, które utrzymuje materiał przy szybie nawet przy uchylonych oknach zapobiegając swobodnemu podwiewaniu tkaniny.

Ceny rolet marki Karnix zaczynają się od około 100 złotych i uzależnione są między innymi od wymiarów okna.

 

Przegląd rolet zaciemniających
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *