sobota, Październik 31

Przegląd markiz zewnętrznych

Markizy najczęściej służą do zacienienia balkonów oraz tarasów, ale nie tylko – zamontować można je również w sypialni czy gabinecie. Na wykonanej z aluminium lub stali konstrukcji rozpięty jest zaimpregnowały materiał, który zatrzymuje promienie słoneczne i odbija szkodliwe promienie UV. W nowoczesnych markizach bardzo często mamy do czynienia z czujnikami pogodowymi. Gdy zaświeci słońce – samoczynnie się rozwijają, kiedy zawieje mocny wiatr – zwijają. Materiał chowa się wówczas do kasety o wysokości kilkunastu centymetrów, dzięki czemu markiza jest praktycznie niewidoczna na elewacji budynku. Poniżej przegląd oferty dwóch topowych producentów.

Velux

Markizy Velux nie ograniczają widoczności na zewnątrz.

W ofercie firmy znajdziemy markizy MHL, MML oraz MSL. Sprawdzą się one zarówno w sypialni, salonie, gabinecie, jak i pokoju dziecięcym. Są w stanie zatrzymać promienie słoneczne jeszcze zanim dotrą one do szyby okiennej, dzięki czemu redukują pasywne nagrzewanie się wnętrza. Sprawia to, że możliwe staje się utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu nawet w wyjątkowo słoneczny dzień. Markizy marki Velux są przezroczyste, co sprawia, że nie ograniczają widoczności na zewnątrz. Otwierać można je na kilka różnych sposobów. Pierwsze rozwiązanie to obsługa manualna z haczykami. Montuje się je w sposób następujący – otwieramy okno, obracamy je o 180 stopni i mocujemy markizę do dwóch haków zlokalizowanych po zewnętrznej stronie okna w dowolnej części skrzydła. Montaż wykonuje się od wewnątrz, a okno może być otwierane i zamykane, nawet jeżeli markiza jest opuszczona. Drugi ze sposobów to zdalne sterowanie przy pomocy panelu dotykowego VELUX INTEGRA, który umożliwia korzystanie z szeregu zainstalowanych fabrycznie programów. Można go używać z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Ostatni ze sposobów również uwzględnia korzystanie ze zdalnego pilota, lecz tutaj markizy są zasilane nie elektrycznie, lecz solarnie. Cena markiz Velux zaczyna się od około 260 złotych. Po więcej informacji zapraszamy na: http://www.velux.pl/

Fakro

W ofercie firmy znajdziemy markizy montowane na zewnątrz okien, które są w stanie w pełni chronić wnętrza przed nagrzaniem. Jak pokazały badania, są one do 8 razy skuteczniejsze niż rolety wewnętrzne. W zestawie otrzymujemy zestaw uchwytów montażowych VMX umożliwiający samodzielny montaż markizy od wewnątrz pomieszczenia. Pierwszym krokiem jest tu ich osadzenie na oknie i umieszczenie na nich kasety markizy. Kolejny to montaż prowadnic, zdjęcie uchwytów i dokręcenie kasety. Markizy firmy Fakro są uniwersalne i pasują do większości okien. Do ich zalet zaliczyć można również obecność podkładek tworzywowych chroniących przed zarysowaniem. Markizy w wersji elektrycznej pełnią także funkcję moskitiery. Po ich rozsunięciu, profile oraz siatka tworzą ochronę przed owadami i różnego rodzaju insektami. Otwierając okno do przewietrzenia, nie musimy się zatem martwić, że tego typu nieproszeni goście trafią do pomieszczenia. Ceny markiz Fakro zaczynają się od około 150 złotych.

Przegląd markiz zewnętrznych
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *