Pomieszczenia, w których warto zamontować żaluzje plisowane

Jeszcze do niedawna żaluzje były uważane za oprawę okien właściwą biurom oraz budynkom szeroko pojętej użyteczności publicznej. Trudno się dziwić – łatwe w czyszczeniu, proste w obsłudze i nie grzeszące urodą żaluzje plisowane doskonale wpisywały się w trendy architektury wnętrz właściwej wszelkiego rodzaju urzędom, szpitalom i tym podobnym miejscom. Jednak jakiś czas temu praktyczna strona żaluzji została doceniona na tyle, że producenci postanowili wprowadzić je do domów i mieszkań prywatnych, w tym również – na salony! Jednak nie o „żaluzjach salonowych” będzie dzisiaj mowa, a o pomieszczeniach, w których żaluzje są wyborem najbardziej optymalnym, czyli łazience oraz kuchni.

 

Odrobina zdrowej prywatności, czyli żaluzje plisowane w łazience

 

Dlaczego żaluzje tak dobrze sprawdzają się w łazience? Przede wszystkim, chodzi o zdrowie. Łazienka znana jest z raczej tropikalnej aury. Para, ciepło i wilgoć stwarzają idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów, które doskonale czują się na przykład w otoczeniu tkanin. To sprawia, że firanki i zasłonki w łazience, chociaż finezyjne, ładnie wyglądają jedynie przez chwilę, a po krótkim czasie mogą stać się prawdziwą bronią biologiczną. Żaluzje plisowane nie tylko są łatwe w czyszczeniu i można je myć przy użyciu delikatnych detergentów, które rozprawią się ze wszelkimi mikroorganizmami, pleśnią i tym podobnymi niechcianymi lokatorami, ale dodatkowo niektóre, jak na przykład żaluzje plisowane marki Velux, są odporne na wilgoć, co sprawia, że doskonale sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach, gdzie możemy spodziewać się pary wodnej. Dodatkowo dopasowane do okna łazienkowego żaluzje, przy użyciu których możemy w 100% regulować dostęp światła do pomieszczenia zapewniają nam całkowitą prywatność, której tak pożądamy w łazience.

Rolety wewnętrzne marki Velux

Kuchenne rewolucje, czyli żaluzje plisowane w kuchni

 

Drugim pomieszczeniem, gdzie warto zamontować żaluzje, jest kuchnia. Dlaczego w kuchni lepiej zrezygnować z zasłon? Przecież raczej nie mamy tam problemów z wilgocią, a urocze zasłonki mogą nadać temu pomieszczeniu przytulny wygląd. Niestety, problemem numer jeden w kuchni jest tłusty osad, przed którym trudno uchronić się nawet przy najlepszym systemie wentylacyjnym. Poza tym tkaniny mają to do siebie, że łatwo przesiąkają zapachami. Umówmy się, nie chcemy, żeby nasze zasłony przypominały nam o tym, jakie menu gościło na naszych stołach w danym tygodniu. Problemem jest również pryskający tłuszcz, który może zostawić nie tylko nieestetyczne, ale również trwałe plamy na materiale, a także – bezpieczeństwo. Firanki i zasłonki mogą z łatwością wkręcić się w mechanizm robota kuchennego czy zająć ogniem. Żaluzje to zatem nie tylko bardziej eleganckie, ale również o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie do kuchennego wnętrza.

 

Podsumowując, żaluzje to nie tylko praktyczne, ale również estetyczne i zdrowe rozwiązanie. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach gospodarczych, użytkowych – ale nie tylko! Łatwe w czyszczeniu żaluzje to też idealne rozwiązanie do mieszkań alergików czy po prostu tych osób, które nie lubią ciągle prać i prasować zasłon i firanek.

Pomieszczenia, w których warto zamontować żaluzje plisowane
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *