Osłony wewnętrzne i zewnętrzne okien dachowych

Markizy i rolety stworzone z myślą o oknach dachowych skutecznie redukują przepływ ciepła, nie dopuszczając do nagrzewania się pomieszczenia od zewnątrz. By nasze poddasze się nie przegrzewało, znajdujące się tam okna wyposaża się również w osłony zewnętrzne takie, jak rolety, żaluzje lub plisy.

Dostępne rodzaje osłon do okien dachowych

Do wyboru mamy, jak już zostało wspomniane, osłony wewnętrzne oraz zewnętrzne, które są w stanie w zróżnicowanym stopniu chronić nasz dom przed promieniami słonecznymi i ciepłem. Wybierając je, należy pamiętać, że poszczególne akcesoria pasują jedynie do wyrobów danej firmy.

Osłony zewnętrzne:

  • Markizy – do ich produkcji wykorzystuje się siateczkę z PCW o różnym stopniu prześwitu lub włókna szklane powleczone tworzywem sztucznym odpornym na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Zwija się ona na wałek ze sprężynką ukryty w kasecie przymocowanej do ościeżnicy okna. Po rozwinięciu, markiza nie przylega ściśle do szyby, co pozwala na cyrkulację powietrza. Ich główną zaletą jest fakt, iż są w stanie w efektywny sposób redukować światło oraz ciepło słoneczne, bez zasłaniania widoku za oknem. Co więcej, skutecznie redukują odgłos padającego deszczu. Są dostępne w wielu różnych wersjach kolorystycznych.
  • Rolety zewnętrzne – produkuje się je z aluminiowych lameli połączonych gumowymi elementami lub takimi, które podklejone zostały przezroczystą tkaniną nośną ograniczającą przepływ ciepła; poruszają się w prowadnicach. Rolety do okien dachowych są przystosowane do okien obrotowych oraz uchylno – obrotowych. Ich lamelki można ustawiać pod różnymi kontami. Steruje się nimi przy pomocy specjalnego pilota radiowego.

Osłony wewnętrzne

  • Rolety standardowe – wykonuje się je z impregnowanego poliestru. Są trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości. Tkanina jest tu zrolowana na wałku ze sprężyną ukrytym w aluminiowej listwie w górnej części okna.
  • Rolety zaciemniające do okien dachowych – produkuje się je z poliestru, którego jedną stronę pokrywa srebrna lub biała powłoka odbijająca światło i promieniowanie cieplne. Przesuwają się w bocznych prowadnicach, co zapewnia ich szczelne przyleganie do ramy okiennej.
  • Plisy na okna dachowe – umożliwiają zasłonięcie dowolnej części okna – zarówno od góry, jak i od dołu. Mają wąskie listwy i prowadnice oraz są pozbawione kasety, do której chowają się zwijane rolety.

 

Osłony wewnętrzne i zewnętrzne okien dachowych
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *