Masz okno dachowe? Sprawdź, jaka roleta będzie najlepsza

Okna dachowe to idealne rozwiązanie w pomieszczeniach ze skośnymi dachami. Problem pojawia się w momencie, gdy słońce świeci bezpośrednio w okno – wtedy przyda się dobra roleta dachowa. Sprawdziliśmy, jakie rodzaje rolet są dostępne na naszym rynku.

Rolety dachowe Vivo

Nadają się zarówno do typowych, jak i niestandardowych okien dachowych. Dzięki zastosowaniu materiału zdolnego odbijać promienie słoneczne, świetnie chronią pomieszczenie przed przegrzaniem. Zastosowanie mechanizmu sprężynowego utrzymuje roletę w bliskim położeniu okna, pozwalając zablokować ją w dowolnym momencie. Maskownice i prowadnice całkowicie usuwają wszelkie możliwe prześwity, dlatego rolety dachowe Vivo nie przepuszczają światła, gdy są zasłonięte. Jest to szczególnie ważne w sypialni. Rolety blokowane są za pomocą klina. Oferowane są w wielu wersjach kolorystycznych. Istnieje także możliwość docięcia ich i dopasowania do okien o kształcie innym niż prostokąt.

Cena rolety 50×120 cm – około 220zł

Rolety dachowe Roletix

Mogą być stosowane zarówno w oknach drewnianych, jak i produkowanych z PCV. Mechanizm ze zdolnością samohamowania umożliwia ustawienie rolety na dowolnie wybranej wysokości. Regulacja rolety możliwa jest nawet przy uchylonym oknie. Boczne prowadnice ograniczają możliwość przedostawania się światła do pomieszczenia – jest to ważne w sypialniach i pokojach dziecinnych. Prowadniki połączone są z tkaniną metodą ultradźwiękową, co zapewnia brak możliwości wypadnięcia z bocznych prowadnic. Do sterowania roletą na różnych wysokościach producent proponuje użycie sztycy. Rolety produkowane są w wielu kolorach, z materiałów o różnych fakturach. Bez trudu uda się zatem dobrać odpowiednie do każdego pomieszczenia.

Cena: cennik dostępny w sklepach stacjonarnych w Warszawie i Białymstoku

Rolety dachowe Velux

Rolety stworzone z myślą o indywidualnych potrzebach użytkownika. Możliwość zatrzymania ich w dowolnym miejscu okna pozwala kontrolować ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła. Rolety można obsługiwać ręcznie lub za pomocą pilota zdalnego sterowania. Jest to szczególnie wygodne w pomieszczeniach, w których jest utrudniony dostęp do okien. Rolety na okna dachowe Velux oferowane są w wielu modnych i atrakcyjnych kolorach. Materiałem użytym do produkcji jest poliester, tkanina mająca zdolność rozpraszania światła. Wąskie prowadnice i kaseton zapewniają estetyczny wygląd rolety na całej powierzchni okna, a jednocześnie doskonale usuwają możliwość wszelkich prześwitów.

Cena: od 220 zł

Widać wyraźnie, że rolety Velux biją na głowę konkurencję. Wyjątkowo wąskie prowadnice gwarantują atrakcyjny wizualnie wystrój okna, a możliwość obsługi pilotem znacznie ułatwia proces przysłaniania okna. Przy okazji warto zauważyć, że obsługa pilotem niweluje ryzyko mechanicznego uszkodzenia rolety.

Więcej na www.velux.pl.

roleta na okno dachowe

Masz okno dachowe? Sprawdź, jaka roleta będzie najlepsza
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *