Okna trzyszybowe – dlaczego warto je kupić?

Budujesz lub remontujesz dom, fachowiec proponuje ci montaż szyb trzyszybowych. Myślisz, że chodzi o okna trójdzielne i przecząco kiwasz głową. Tymczasem twój doradca miał na myśli zupełnie coś innego.

Czym jest okno trzyszybowe? Niegdyś było to po prostu jedno okno podzielone na trzy części. Najczęściej było to podyktowane względami praktycznymi. Mniejsze powierzchnie szyb łatwiej było utrzymać w czystości, taniej wychodziła również ewentualna wymiana zbitej szyby. A dawniej szyby tłukły się częściej niż dziś.

Co to są okna trzyszybowe?

Okno trzyszybowe to nic innego jak okno z szybą składającą się z trzech warstw, trzech pojedynczych tafli. Pomiędzy poszczególnymi szybami znajduje się pusta przestrzeń wypełniona gazem o dużych właściwościach izolacyjnych. Dzięki takiej konstrukcji okna uzyskuje się efekt znacznego oszczędzania ciepła, co jest ważne szczególnie w zimie. W sezonie letnim, gdy na dworze panuje prawdziwy skwar, którego nie chcemy odczuwać w domu, wystarczy nie otwierać okien. Ciepło nie przeniknie do pokoju. Jeśli mamy okna od strony południowej albo okna dachowe wystawione na stałą ekspozycję słońca, można pomyśleć o zamontowaniu rolet.

Dlaczego warto montować okna trzyszybowe?

Okna trzyszybowe to nie tylko wspomniana wcześniej oszczędność ciepła i niższe rachunki za ogrzewanie. To także dobra izolacja akustyczna od otoczenia. Przydaje się szczególnie wtedy, gdy budynek stoi blisko ruchliwej drogi lub sąsiaduje z miejscem użyteczności publicznej, na przykład długo otwartą restauracją. Okna trzyszybowe są także odporne na warunki atmosferyczne. Nie straszne im deszcze, śniegi, a nawet grad. Zewnętrzna część okna to warstwa szkła hartowanego.

Jeśli okno trzyszybowe jest jednocześnie oknem dachowym, jego wewnętrzna warstwa zabezpieczona jest przed wypadaniem kawałków zbitego szkła. Taka szyba po przypadkowym stłuczeniu zachowa się podobnie jak szyba samochodowa – będzie popękana, ale zostanie na swoim miejscu.

Okna trzyszybowe to nie zbytek luksusu, to standard. Poziom, poniżej którego nikt nie powinien schodzić. Izolacja termiczna i akustyczna to gwarancja spokoju i niskich rachunków. Nowoczesna technologia produkcji okien trzyszybowych to pewność bezpieczeństwa na co dzień. Takie okno spokojnie można mieć nawet nad łóżkiem w skośnym dachu.

Więcej na temat okien trzyszybowych można przeczytać na www.velux.pl

Okna trzyszybowe – dlaczego warto je kupić?
4 (80%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *