Okna dachowe do zadań specjalnych

Okna w naszym domu pełnią niezwykle ważną funkcję. Oczywiście ich podstawowym zadaniem jest zapewnianie w pomieszczeniu odpowiedniej ilości światła, ale wraz z rozwojem nowych technologii produkcji, okna nabywają kolejnych funkcjonalności! Obecnie dobrze wybrane okno, oprócz tej podstawowej funkcji, jaką jest oświetlanie i wentylacja pomieszczenia, może dodatkowo chronić pomieszczenie przed zbytnim nasłonecznieniem, czy wyciszać dźwięki z zewnątrz! Dodatkowo specjalnie wzmocnione okna, głównie okna dachowe, mogą pełnić funkcję awaryjnego włazu na dach.

 

Nowości na rynku i oferta producentów

 

Oferta rynkowa okien dachowych do zadań specjalnych jest niezwykle bogata, a producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz nowszych funkcjonalności i udogodnień. Żeby więc ułatwić potencjalnym klientom wybór idealnego okna, dzisiaj przyjrzymy się trzem sztandarowym produktom trzech różnych marek!

 

Jakie okno wybrać

Velux Integra – niekwestionowany lider

Okno dachowe Velux Integra – te okna można określić mianem Ferrari świata stolarki okiennej. Wszystkie okna Velux Integra wyposażone są w specjalnie skonstruowaną szybę ułatwiającą mycie, a dodatkowo zapewniają wentylację pomieszczenia nawet wtedy, kiedy okna są pozamykane. Dodatkowo użyte w nich szyby są energooszczędne, co oznacza, że pomagają zachować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Okna otwierane są od góry. Oprócz tego każde okno z tej linii posiada system Pic kand click, który umożliwia samodzielne zainstalowanie rolety!

Ale jak już wspomnieliśmy, to dopiero wersja podstawowa. W wersji delux, oprócz wspomnianych funkcjonalności, okno posiada dodatkowo klejoną szybę, co zwiększa jej bezpieczeństwo, pakiet wyciszenia hałasu deszczu oraz czujnik deszczu, a także dotykowy panel sterowania, dzięki któremu zamykanie czy otwierania okna, nawet dachowego, to łatwizna! Dzięki temu systemowi można sterować oknami przy użyciu pilota, który działa w całym domu! Dodatkową gratką jest fakt, że okna z linii Integraf posiadają drewnianą framugą, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom dobrego stylu.

A może Fakro?

Naszym kolejnym typem są okna dachowe marki Fakro. W ofercie producenta warto zwrócić uwagę zwłaszcza na okno antywłamaniowe, które posiada dodatkowe zabezpieczenia w postaci hartowanej szyby, która również odbija promieniowanie UV regulując tym samym temperaturę w pomieszczeniu, oraz specjalnie zaprojektowanej ramy. Okna dachowe Fakro przeznaczone są do dachów o kącie nachylenia 10 – 15 stopni. Producent ma w swojej ofercie zarówno okna nie otwierane, jak i otwierane przy użyciu specjalnego drążka.

Okna ROTO

Naszym ostatnim typem jest okno zdalnie sterowane firmy ROTO. Podobnie jak w przypadku okien Interna Veluxa, również okno obsługiwane jest przy pomocy specjalnego wyłącznika, dzięki czemu jego montaż jest możliwy nawet w miejscach trudno dostępnych. Oprócz tego okno posiada czujnik deszczu, który sprawia, że konstrukcja samoczynnie zamyka się kiedy zaczyna padać! Okno można obsługiwać również przy użyciu pilota.

 

Szukając idealnego okna najlepiej dokładnie określić nie tylko nasze wymagania, ale również realne potrzeby. Okna Velux i ROTO to zdecydowani faworyci rankingu, jeżeli szukamy czegoś funkcjonalnego i nowoczesnego. My sami zdecydowalibyśmy się na okna Velux. Powód? Producent obiecuje łatwiejsze mycie szyb! Więcej informacji na temat oferty producenta znajdziecie na stronie velux.pl.

Okna dachowe do zadań specjalnych
Oceń wpis!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *