Ochrona przed słońcem, czyli czym się kierować przy zakupie markiz

Urządzając poddasze, warto wziąć pod uwagę specyficzne warunki, jeśli chodzi o temperaturę i nasłonecznienie. Z jednej strony chcemy, aby do takiego pomieszczenia wpadało tyle światła, ile potrzeba. Z drugiej strony latem może być to uciążliwe, a sama roleta nie wystarczy. Warto zatem pomyśleć o założeniu markizy. Jaką wybrać? Oto mała podpowiedź.

Kupując markizy, warto wziąć przede wszystkim pod uwagę takie parametry jak: wartość redukcji oświetlenia (wyrażana w procentach), materiał, z którego jest wykonana (powinien być przewiewny, ale skutecznie chronić przed słońcem, jednocześnie nie zaciemniając pomieszczenia) oraz montaż (dostosowany do rodzaju naszych okien). Na rynku mamy dużo firm, które oferują tego typu produkty – poniżej przedstawiamy naszym zdaniem najlepsze.

  1. Zewnętrzne markizy firmy Velux – jak można przeczytać na stronie produceMarkizy Velux to dobry wybórnta, zatrzymują promienie słoneczne jeszcze zanim dotrą one do szyby okiennej. Umożliwia to redukcję pasywnego nagrzewania wewnętrznego, co jest niezmiernie ważne, o czym z łatwością przekonamy się w upalne czerwcowe i lipcowe dni. Markizy Velux redukują ilość wpadającego do pomieszczenia ciepła nawet o 72%. Ich zaletą jest to, że stworzone są z ciemnej, lecz przezroczystej tkaniny. Dzięki temu pomieszczenie nie jest w pełni zaciemnione i nie ograniczają one do końca naszej widoczności.
  2. Markizy firmy Fakro – w tym wypadku do wyboru mamy markizy klasyczne (ręczne) oraz automatyczne. Wykonane są ze specjalnej siatki, która odporna jest na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu będziemy mogli je dłużej użytkować. Prześwit względny wynosi 10%. Dostępne są nawet w 5 kolorach (w zależności od rodzaju markiz, jaki wybierzemy).
  3. Markiza Contrio MUR MXA – dostępna jest we wszystkim dobrze znanej sieci sklepów Leroy Merlin. Jej niewątpliwą zaletą jest atrakcyjna cena i łatwy montaż, który bez problemu można wykonać samodzielnie. Zatrzymuje aż 80% promieni słonecznych. Ma regulowaną długość, ale przeznaczona jest jedynie do okien firmy Velux.

Wszystkie powyższe produkty są warte polecenia. Spośród tych trzech markiz najbardziej godną polecenia wydaje się markiza firmy Velux –  jakość idzie w parze z ceną, a to jest bardzo ważne. Więcej informacji na temat markiz tej firmy znaleźć można na stronie: http://www.velux.pl/

Ochrona przed słońcem, czyli czym się kierować przy zakupie markiz
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *