O czym warto wiedzieć wybierając okna do płaskiego dachu?

 

Jeszcze do niedawna, domy o płaskich dachach nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Obecnie jednak wracają one do łask. Spora w tym zasługa najnowszych technologii budowlanych umożliwiających montaż okien w płaskich stropodachach oraz efektywne wykorzystanie każdej przestrzeni w budynku – można ją wówczas bowiem zarówno doświetlić, jak i zadbać o energooszczędność i komfort użytkowania. Jakiego rodzaju okna najlepiej sprawdzą się w przypadku płaskiego dachu?

Na co zwrócić uwagę kupując okna do płaskiego dachu?

Pierwszą kwestią, którą warto tu wziąć pod uwagę są cele montażu okna. Przed zakupem zastanówmy się, czy ma ono pełnić jedynie funkcję doświetlenia, czy może warto, by było otwierane tak, by zagwarantować sprawną wentylację? Równie ważne jest to, na jakiej wysokości będzie montowane (i czy w związku z tym należy rozważyć otwieranie elektryczne) oraz czy potrzebować będziemy dodatkowych zabezpieczeń, takich jak czujnik padania deszczu? Rozważmy również to, czy okno ma być równocześnie włazem na dach, a może powinno pełnić funkcje oddymiające? Odpowiedź na tego typu pytania znacznie ułatwi nam podjęcie finalnej decyzji.

Szeroką gamę okien do płaskiego dachu znajdziemy między innymi na stronie: http://www.velux.pl/produkty/okna-do-plaskiego-dachu

Okno otwierane, nieotwierane, a może właz?

Okna nieotwierane montuje się w pomieszczeniach, gdzie istnieje możliwość zastosowania także tradycyjnych, pionowych okien i okno dachowe nie musi mieć na celu wymiany powietrza we wnętrzu. W przypadku montażu okna na dachu, który będzie rzadko odśnieżany, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w dodatkową kopułę z poliwęglanu chroniącą również przed zaleganiem wody deszczowej.Do wyboru mamy okna otwierane, nieotwierane oraz właz.

Okno otwierane to świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na możliwości wymiany powietrza i konieczność w sytuacji, kiedy pomieszczenie jest doświetlane jedynie oknem dachowym. Podczas jego montażu warto rozważyć zastosowanie siłowników elektrycznych, w szczególności wówczas, kiedy okno znajduje się na dużej wysokości.

W niektórych przypadkach, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie montaż okna, które jest jednocześnie włazem technicznym na dach. Tego typu produkty otwierają się pod kątem 80 stopni i mają możliwość zablokowania w pozycji otwartej – dzięki temu mamy pewność, że nie zatrzaśnie się po wyjściu na dach jednego z domowników czy kominiarza.

Więcej informacji na ten temat dostępnych jest pod adresem: http://www.velux.pl/

 

O czym warto wiedzieć wybierając okna do płaskiego dachu?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *