Najlepsze okno do poddasza

Poddasze już dawno zostało odczarowane i z pomieszczenia używanego do przetrzymywania zbędnych przedmiotów awansowało na pełnoprawny, a w dodatku bardzo pożądany, pokój. Co więcej, ostatnie piętra mniej oraz bardziej zabytkowych domów wielorodzinnych cieszą się coraz większą popularnością i są adaptowane na nowoczesne i przytulne mieszkania! Problemem pozostaje tylko, jak odpowiednio oświetlić poddasze.

    1. Lukarny i okna połaciowe

Jednym z wciąż najczęściej spotykanych rozwiązań są okna fasadowa. Fakt, tradycyjne okna są najtańsze, a przy tym możemy je dowolnie udekorować zasłonami czy roślinami doniczkowymi. Rozwiązanie to, chociaż dobre, nie jest jednak wystarczające. Przez specyficzną konstrukcję dachu, okna fasadowe nie wpuszczają do pomieszczeń wystarczającej ilości światła. Kolejnym dosyć popularnym, chociaż już bardzo kosztownym, rozwiązaniem jest budowa lukarny. Dlaczego lukarny są kosztowne? Przede wszystkim dlatego, że naruszają konstrukcję więźby dachowej. Jeżeli jednak w naszym domu mamy dach o niewielkim nachyleniu, poniżej 50 stopni, warto się nad nimi zastanowić. Lukarna zamontowane w lukarnach nie tylko skutecznie oświetlają wnętrze, ale dodatkowo same lukarny powiększają pomieszczenie i czynią je bardziej funkcjonalnym. Trzecią opcją jest montaż okna połaciowego. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się przy dachach o dużym kącie nachylenia. Żeby jednak okno połaciowe dobrze spełniało swoje zadanie, w pomieszczeniu muszą być zamontowane przynajmniej dwa takie elementy.

    1. Innowacyjny moduł szklany

moduł szklany, czyli pierwsze na świecie okno do płaskiego dachu z zakrzywionym szkłem. Dzięki swojej unikatowej konstrukcji moduł szklany nie tylko wpuszcza do pomieszczenia więcej światła, ale dodatkowo jego – dosłownie! – opływowy kształt sprawia, że z szyby bez problemu spływa deszcz, a dodatkowo nie pozostają na niej żadne zabrudzenia, czyli zwiędłe liście, które bardzo często lubią osiadać w tradycyjnych oknach połaciowych, a które bywają trudne do usunięcia ze względu na specyficzną konstrukcję tego rodzaju okien. W przypadku modułu velux ten problem nie występuje. Dodatkowo firma posiada w swojej ofercie system zdalnego sterowania umożliwiają wygodne sterowanie całą konstrukcją.

Jak zatem widać, rozwiązań jest wiele, jeżeli zatem od zawsze marzyliśmy o własnym, cichym kąciku skrytym pod uroczo skośnym dachem, teraz możemy śmiało te marzenia realizować! A Ci z Was, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat wspomnianego modułu, więcej informacji znajdą na stronie producenta velux.pl.

 

Do wyboru mamy okna otwierane, nieotwierane oraz właz.

Najlepsze okno do poddasza
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *