Najlepsze okna z szybami dwukomorowymi

Okno z pojedynczą szklaną taflą to przeżytek – nie jest w stanie należycie chronić domu przed utratą ciepła. Okna z szybami dwukomorowymi to dziś niemalże standard. Jednak nie tylko ilość i grubość szyb ma znaczenie dla termoizolacji. Sprawdziliśmy, jakie okna z szybami dwukomorowymi są najlepsze.

Okna Veko

Producent okien PCV, firma Veko, szczyci się najniższym współczynnikiem przenikalności ciepła w ramie okna, a to za sprawą klina termoizolacyjnego umieszczonego wewnątrz ramy okiennej. Plusem ram okiennych jest także całkowity brak ołowiu, niewidoczne zawiasy oraz okucia antywłamaniowe. Uszczelki z kauczuku syntetycznego mają za zadanie uniemożliwić odpływ ciepła z pomieszczenia. W oknach zastosowano standardowe szyby dwukomorowe. Na życzenie klienta montowane są okucia antywłamaniowe. Wszelkie elementy metalowe wykonane są z aluminium, stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Gwarantuje to brak korozji. Blokada błędnego położenia klamki zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i niemożność przypadkowego wysunięcia okna z framugi.

Cena: od 200zł za okno o wymiarach 500x500mm

Okna Wintherm

Firma stawia na okna drewniane jako te, które charakteryzują się mniejszym współczynnikiem przenikania ciepła – wychodząc z założenia, że nie ma lepszego izolatora niż drewno. W ramę okna wstawiona jest szyba dwukomorowa. Grubość szkła to 4mm, a grubość komór – 18mm. Komory wypełnione są argonem, czyli gazem chroniącym przed przenikaniem ciepła. Zewnętrzne tafle szkła dodatkowo pokryto powłoką niskoemisyjną, co daje dodatkowy efekt termoizolacyjny. Dla lepszego efektu okna wyposażono też w uszczelkę. Nie tylko eliminują one przenikanie ciepła, ale także zapewniają izolację akustyczną. Producent oferuje okna w kolorach: czarnym, srebrnym, jasno- i ciemnobrązowym.

Cena: udostępniana po złożeniu zapytania ofertowego

Okna Velux

Firma Velux stawia przede wszystkim na energooszczędność, dlatego w swoich oknach stosuje szyby dwukomorowe wykonane z hartowanego szkła z powłoką niskoemisyjną. W komorach międzyszybowych jako dodatkowy izolator stosuje się gaz krypton. Ma on lepsze właściwości izolacyjne niż stosowany zazwyczaj argon. Łączna grubość zestawu szybowego to 32mm. W oknach firmy Velux można bez problemu montować rolety, żaluzje lub markizy. Ramy okienne wykonuje się z drewna klejonego, co zapewnia wyjątkowo wysoki współczynnik izolacji termicznej. Laminowana wewnętrzna szyba to gwarancja bezpieczeństwa – nie wypadnie, nawet jeśli zostanie zbita. Ma to szczególne znaczenie w przypadku okien dachowych. Dodatkowa uszczelka gwarantuje wysoką szczelność okna i brak przeciągów.

Cena: od 700zł za okno o wymiarach 550x780mm

Laminowana szyba i krypton zamiast tradycyjnego argonu w szybach dwukomorowych to milowe kroki w kierunku bezpiecznego i ciepłego domu. Właśnie dlatego producent okien Velux bije na głowę konkurencję. Jeśli dodamy do tego możliwość otwierania pilotem okien dachowych widać wyraźnie, że okna firmy Velux nie mają sobie równych.

Więcej informacji na: www.velux.pl

okno dwukomorowe

Więcej na www.velux.pl

Najlepsze okna z szybami dwukomorowymi
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *