Moskitiery – co warto wiedzieć

Wiosna w tym roku jest wyjątkowo piękna. Wysokie temperatury i kwitnące drzewa sprawiają, że mamy ochotę nie zamykać okna – zwłaszcza nocą, kiedy cały świat pachnie jeszcze intensywniej. Niestety, wysokie temperatury cieszą nie tylko nas. Wilgoć oraz ciepło są również doskonałymi warunkami dla komarów, które z pewnością chętnie skorzystają z gościnnie otwartego okna. Jak się przed nimi bronić? Na szczęście istnieją bardzo proste rozwiązania!

Rodzaje moskitier – moskitiery dla alergików i moskitiera na okno dachowe

Wiosną i latem preparaty na komary cieszą się ogromną popularnością, warto jednak pamiętać, że nie są to najlepsze preparaty – zarówno dla nas, jak i dla środowiska naturalnego. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie w oknach moskitiery. Wbrew pozorom moskitiera nie jest produktem dostępnym jedynie w ciepłych krajach, gdzie komary i inne owady są nie tylko dokuczliwe, ale również mogą przenosić groźne choroby. Również w naszym klimacie to rozwiązanie doskonale się sprawdzi. Zwłaszcza że nowoczesne moskitiery to coś więcej, niż zapora przed niechcianymi gośćmi. Na rynku istnieją nawet modele skonstruowane w taki sposób, żeby zapobiegać przedostawaniu się pyłków do pomieszczenia! Dzięki temu wiosennym powietrzem mogą cieszyć się nawet alergicy. Poza tym dostępne obecnie moskitiery w ogóle nie utrudniają korzystania z okien. W sklepach znajdziemy specjalne moskitiery montowane w roletach, moskitiery otwierane, a osoby ceniące sobie uroki poddasza z pewnością zadowoli moskitiera na okno dachowe. Poza tym moskitiery różnią się między sobą kolorami – można wybierać spomiędzy siatek białych, srebrzystych, a nawet czarnych, oraz oczywiście ceną. Najprostsze montowane na rzeczy lub taśmę dwustronną moskitiery to wydatek rzędu kilkunastu złotych.

nowoczesna moskitiera na okno dachowe może być ciekawym akcentem w pomieszczeniu

Zalety moskitiery

Ale właściwie dlaczego warto zabezpieczać okna moskitierą, skoro na rynku jest tyle różnych preparatów owadobójczych? Jak już wspomnieliśmy – moskitiery są bezpieczne. Wszystkie aerozole i wtyczki do kontaktu dostępne w sklepach zawierają substancje, które są szkodliwe nie tylko dla owadów, ale również dla nas. Poza tym prawidłowo zamontowana moskitiera daje nam 100% zabezpieczenia przed niechcianymi gośćmi, czego nie można powiedzieć o preparatach, które z czasem tracą intensywność.

No i na koniec – moskitiera, nawet ta z wyższej półki, to spora oszczędność! Moskitiery posłużą nam dłużej, niż jeden sezon, nie mają daty przydatności do zużycia oraz możemy zamontować je w każdej chwili.

Moskitiery – co warto wiedzieć
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *