sobota, Październik 31

Moskitiera – twój dom zabezpieczony przed owadami

Twój dom jest przestronny, ma dużo okien, ale w sezonie letnim nie możesz pozbyć się uporczywych insektów? Zamontuj moskitiery na okna ścienne i dachowe i ciesz się domem wolnym od owadów.

Sprawdź, dlaczego najlepiej sprawdzą się moskitiery z włókna szklanego.

Elegancka i skuteczna

Takie właśnie są moskitiery na okna, które zamówimy u profesjonalisty (Zobacz: www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy/moskitiery). Moskitiera, chociaż teoretycznie potrzebna tylko od późnej wiosny do jesieni, nie musi być demontowana na zimę. Wystarczy, że można ją schować w eleganckiej i dyskretnej kasecie montowanej nad górną krawędzią wnęki okiennej. Sama moskitiera jest stuprocentowo szczelna dzięki aluminiowym prowadnicom, które nie tylko utrzymują moskitierę w stałej odległości od okna, ale nie pozwalają na nieszczelności w najbardziej newralgicznych punktach – na styku moskitiery i ściany. Użytkowanie moskitiery okiennej jest bardzo proste – gdy jest potrzebna, opuszczamy ją, gdy nie – podciągamy do góry i ukrywamy w kasecie.

Włókno szklane – twoja gwarancja jakości

Dobra moskitiera to trwała moskitiera. Niestraszne jej wiatry i częste używanie. Włókno szklane jest niezwykle mocne, raz zamontowana moskitiera przetrwa wiele lat. Ponadto warto pamiętać, że moskitiera z włókna szklanego jest przezroczysta, w przeciwieństwie do tanich moskitier w czarnym kolorze, nie ogranicza dopływu światła. W ten sposób nie tylko zabezpieczamy się przed owadami, mamy stały dostęp do świeżego powietrza, ale też nie ryzykujemy zaciemnienia pomieszczenia, co jest częstym problemem przy stosowaniu moskitier gorszej jakości.

Moskitiera – czy naprawdę warto?

W zimie moskitiera nie będzie nam potrzebna. Jednak już od wiosny uporczywe muchy, a zaraz po nich komary i osy mogą nam ostro dać się we znaki. W środowiskach leśnych częstymi gośćmi w domu są pająki. Firanki i zasłony nie są w stanie całkowicie ochronić nas przed owadami. Nawet jeśli ograniczą liczbę insektów w domu, wszystkich nie unikniemy. Moskitiera to jedyna metoda na całkowite zabezpieczenie się przed owadami i spokojny sen, bowiem owady mają to do siebie, że chętnie atakują w nocy. A co, gdy moskitiera nie jest potrzebna? Podnosimy ją do góry i chowamy w kasecie. Jest niewidoczna.

Moskitiera na okno dachowe – czy to się sprawdzi?

O ile w przypadku okien ściennych używanie moskitiery wydaje się całkowicie naturalne, to przy oknach dachowych rodzi się wątpliwość, czy będą one ściśle przylegały do wnęki okiennej. W tym przypadku także doskonale sprawdzają się aluminiowe prowadnice, dzięki którym moskitiera nie będzie odstawała od sufitu.

 

moskitiera

Moskitiera – twój dom zabezpieczony przed owadami
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *