Metamorfoza starego strychu w poddasze użytkowe

Obecnie w sieci można znaleźć wiele ciekawych aranżacji poddaszy. Coraz częściej właściciele domów dają się oczarować urokowi i przytulności ukośnego dachu, który daje duże pole do popisu, oraz porwać kameralnej atmosferze najwyżej położonego w domu pomieszczenia, jakim jest strych. Poddasze ma wiele uroku, a odpowiednio urządzone może stać się przytulną i, co najważniejsze, spokojną przystanią, stosunkowo oddaloną od domowego rozgardiaszu. Te cechy sprawiają, że zmodernizowany strych jest wręcz wymarzonym miejscem na urządzenie artystycznej pracowni, gabinetu czy po prostu pokoju przeznaczonego do wypoczynku. Z tego artykułu dowiecie się, jak przeprowadzić metamorfozę poddasza krok po kroku.

Więcej światła!

Na początek musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Chociaż poddasze, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się bezpośrednio „pod dachem”, nie jest najjaśniejszym pomieszczeniem w domu, a strychy raczej nie słyną z dużej ilości okien. Na szczęście tę niedogodność możemy rozwiązać w bardzo prosty sposób montując odpowiednio dobrane okna dachowe. Szukając idealnych okien dachowych powinniśmy mieć na uwadze fakt, że dostęp do nich może być utrudniony oraz że latem poddasze może bardzo szybko się nagrzewać, a zimą wychładzać. Dlatego warto szukać okien, które zapobiegną tak wysokim wahaniom temperatury, jak na przykład okno dachowe marki Velux, które, dzięki warstwie odpowiednio dobranego poliuretanu, zapewnia doskonałą izolację termiczną.

Pięćdziesiąt odcieni… bieli

Druga rzecz to kolory na poddaszu – teoretycznie mamy tutaj pełną dowolność. Jednak w praktyce najlepiej sprawdzą się jasne, pastelowe kolory. Zastosowanie delikatnej palety o stonowanych odcieniach sprawi, że nasze poddasze wyda się nie tylko jaśniejsze, ale również bardziej przestronne! Na uwagę zasługuje zwłaszcza pomijany ostatnio i uważany za zachowawczy kolor biały. Wbrew pozorom, na rynku istnieje wiele odcieni tego szlachetnego, klasycznego koloru, a dodatkowo biel stanowi doskonałe tło dla niemal każdego stylu i pozostawia niemal nieskończone możliwości aranżacyjne!

Decydując się na remont poddasza warto również zwrócić uwagę na elementy, które mogą stanowić ozdoby same w sobie – drewniane belki stropowe czy oryginalne podłogi. Odpowiednio odnowione i zakonserwowane, przełożą się na niepowtarzalny klimat tego rodzaju pomieszczeń, a w połączeniu z odpowiednio dobranymi kolorami oraz oknami sprawią, że zyskamy w naszym domu naprawdę przytulny kącik!

Jeżeli zainteresowała Cię oferta okien dachowych i chciałbyś się dowiedzieć więcej na ich temat, zachęcamy do odwiedzenia strony producenta – velux.pl.

Metamorfoza starego strychu w poddasze użytkowe
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *