Markizy – najlepsza ochrona przed słońcem

Stare powiedzenie mówi, że „jaka zima, takie lato”. Jeśli wierzyć ludowej mądrości, prawdopodobnie już za trzy miesiące z nostalgią będziemy wspominać te, mogłoby się zdawać, niekończące się zimowe miesiące! Tak jak przed zimą uszczelniamy okna i sprawdzamy instalacje grzewcze, tak również przed latem warto zadbać o to, żeby w trakcie upałów nasz dom pozostał przyjemną ostoją – w tym wypadku chłodu! Dlatego dla wszystkich tych, którzy lubią planowanie oraz już teraz szukają idealnych, przeciwsłonecznych rozwiązań do domu, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najlepszych markiz okiennych dostępnych na rynku!

Markizy – porównanie

1) Zewnętrzne markizy Velux redukują ilość ciepła przedostającego się do pomieszczenia aż o 72%. Tak doskonały wynik jest możliwy dzięki temu, że markizy zatrzymują promienie słoneczne, zanim te dosięgną szyby okiennej, która działa jak soczewka. Dodatkowym atutem markiz zewnętrznych firmy Velux jest to, że zostały wykonane z przezroczystego materiału, dzięki czemu nie zaciemniają pomieszczenia, a my nie musimy wybierać pomiędzy znośną temperaturą wnętrza a dobroczynnym wpływem promieni słonecznych na nasze samopoczucie. Dodatkowo markiza, chociaż zewnętrzna, jest montowana od wewnątrz, co przekłada się na łatwość jej użytkowania.

2) Markiza marki Fakro to kolejna warta uwagi propozycja. Markizy Fakro wykonane zostały z wytrzymałego materiału o 10% prześwicie, który zapewnia odpowiednią ilość światła słonecznego oraz kontakt wzrokowy. Markizy montowane są od zewnątrz, ale po drobnych modyfikacjach mogą być założone również od wewnątrz. Rozwinięta markiza skutecznie chroni przed promieniowaniem UV, a dzięki tkaninie odpornej na czynniki atmosferyczne możemy ją pozostawić rozwiniętą na całe lato.

3) Markiza Screen ZAR marki ROTO również zasługuje na uwagę. Wykonana z włókna szklanego markiza zatrzymuje do 70% promieniowania cieplnego, zanim w ogóle dotrze ono do szyby, dzięki czemu skutecznie pozwala utrzymać niską temperaturę w pomieszczeniu. W połączeniu z innymi akcesoriami okiennymi, markiza Screen stanowi doskonały zestaw, który pozwala skutecznie zapobiegać przegrzaniu pomieszczenia.

Chociaż wszystkie opisywane przez nas markizy prezentują najwyższy poziom, nam najbardziej przypadła do gustu propozycja marki Velux, która nie tylko zapewnia najwyższą ochronę przed ciepłem, ale dodatkowo praktycznie nie zaciemnia pomieszczenia. Jeżeli Was również zainteresował ten produkt, więcej informacji na jego temat znajdziecie na stronie producenta http://www.velux.pl/

Markizy – najlepsza ochrona przed słońcem
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *