Lato na poddaszu

Lato na poddaszu wcale nie musi być trudne i uciążliwe. Czasy, w których „na strychu” panowały nieziemskie upały już minęły, a my możemy cieszyć się odpowiednią temperaturą i komfortem wypoczynku przez cały rok. Dzięki nowoczesnym technologiom wszystko jest możliwe. Podstawą są dobre okna i dodatki. Jakie? Sprawdźcie sami.

Okna – tylko najlepsze

Przystosowując poddasze do mieszkania, należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy – dobrej jakości okna to absolutna podstawa. Dobre okno to przede wszystkim odpowiednia wentylacja pomieszczenia i cyrkulacja powietrza, co ma duże znaczenie o każdej porze roku, nie tylko latem. Dobierając okna do naszego domu czy mieszkania, nie kierujmy się tylko ich wyglądem, wzornictwem, wielkością i kształtem (to oczywiście ma ogromne znaczenie i nie można tego pomijać), ale również poszczególnymi parametrami, takimi jak: współczynnik przenikania ciepła U i współczynnik przenikania energii cieplnej. Od tego zależy, jak dużo światła i ciepła przedostanie się do naszego pomieszczenia i jaka będzie panować temperatura. Taki zakup to inwestycja na lata, która bardzo szybko zwróci nam się choćby w rachunkach za prąd.

Dodatki – rolety, moskitiery

Okna to oczywiście podstawa, ale jeżeli chcemy, aby na naszym poddaszu zapanował odpowiedni klimat, powinniśmyroleta na okno dachowe również zadbać o odpowiednią ochronę. Do tego służą różnego rodzaju rolety. Ich wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie – markizy, żaluzje, rolety odbijające światło, rolety zaciemniające, rolety zewnętrzne. Dzisiaj roleta to nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim ochrona przed słońcem, deszczem, wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami czy nawet hałasem. Jakie są zalety takich rolet? Przede wszystkim odbijają promienie słoneczne, sprawiając, że pomieszczenie nie nagrzewa się tak szybko. I to dzięki nim możemy cieszyć się przyjemnym chłodem w letnie, upalne dni. Kupując rolety, podobnie jak w przypadku okien, należy zwrócić uwagę na ich poszczególne parametry, bo to one decydują o tym, czy będą wywiązywały się ze swojej funkcji czy nie. Latem na pewno przyda nam się również moskitiera na okno, która stanowi idealną ochronę przed komarami, osami, pszczołami i różnymi i innymi owadami. Dzięki niej będziemy mogli w pełni cieszyć się z uroków lata.

Poddasze może stanowić naprawdę fajne miejsce do życia, pracy czy odpoczynku, jednak wymaga odpowiednich inwestycji, jakimi są okna, rolety. To dzięki nim w naszym domu zapanuje odpowiedni klimat.

Lato na poddaszu
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *