Które okna lepsze, Fakro czy Velux?

Wybór okien dachowych warto rozpocząć od penetracji rynku. Wśród producentów okien warto zwrócić uwagę na dwie firmy: Fakro i Velux. Od lat konkurują między sobą, co ma jeden pozytywny skutek – stale zaskakują klientów nowinkami technicznymi w swoich produktach.

Fakro – okna na miarę klienta

Producent okien pionowych i dachowych – Fakro, stawia na połączenie funkcjonalności i dobrej ceny. Stąd propozycja, by montować okna dachowe zamiast okien pionowych w lukarnach. To drugie rozwiązanie, chociaż pozwala zaoszczędzić na cenie okna, całościowo jest droższe. Fakro proponuje swoim klientom różnorakie rodzaje nawiewników, pakiety szybowe i rodzaje profili okiennych. Do często wybieranych przez klientów należą okna o zwiększonej osi obrotu i okna uchylno-obrotowe. Ta pozornie błaha dodatkowa funkcjonalność w rzeczywistości pozwala na wygodniejsze użytkowanie okna. Okna dachowe Fakro mogą poszczycić się także okuciami antywłamaniowymi. Wbrew pozorom także w oknach dachowych tej kwestii nie można pozostawić odłogiem.

Velux – okna dla wymagających

Okna ze stajni Velux spełniają najwyższe standardy i śmiało mogą konkurować z podobnymi wyrobami z najwyższych światowych półek. Począwszy od nowoczesnego wyglądu, poprzez prostotę obsługi, podwyższone wskaźniki termoizolacji, dodatkowe wygłuszenie na wypadek deszczu i wiatru, aż po elektroniczne sterowanie – okna Velux drewniane i PCV w pełni zaspokajają wymagania klientów. Warto zwrócić uwagę na elektroniczne sterowanie i zasilanie za pomocą panelu słonecznego. Dzięki temu okna Velux są nie tylko bardzo praktyczne (zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach), ale też samowystarczalne. Działają niezależnie od domowego zasilania w energię elektryczną.

W trosce o kompleksową obsługę klienta Velux dostarcza nie tylko okien, ale także rolet, żaluzji i markiz do okien pionowych i dachowych.

Fakro kontra Velux

Odpowiedź na pytanie: które okna lepsze, Fakro czy Velux, nigdy nie była i nie będzie prosta. Każda firma ma własne charakterystyczne rozwiązania, których nie znajdziemy u konkurencji. Przy podobieństwach związanych z energooszczędnością, pasywnością, oknami jedno i dwukomorowymi, warto zwrócić uwagę także na różnice. Nieco odmienny sposób otwierania, sterowanie elektroniczne, sposób radzenia sobie z hałasem deszczu i wiatru, oraz rozwiązania stosowane w przypadku słońca wpadającego wprost do pomieszczenia to tylko niektóre cechy, które warto porównać przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Jedno jest pewne – okna wybieramy praktycznie na całe życie, nasze lub domu.

fakro czy velux

Które okna lepsze, Fakro czy Velux?
3 (60%) 8 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *