Kino domowe na poddaszu – to jest myśl!

Dzisiaj kino domowe w zaciszu czterech ścian już nikogo nie dziwi. Coraz więcej osób decyduje się na taką atrakcję, a rzadkością wcale nie jest urządzanie kina domowego na poddaszu. I to jest bardzo dobry pomysł na to, jak zorganizować taką przestrzeń!

Aranżacja przestrzeni

Jeżeli chcemy, aby kino domowe pełniło swoją funkcję i naprawdę się sprawdziło, trzeba odpowiednio zaaranżować Roleta zewnętrzna chroni zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i hałasemnaszą przestrzeń. Bardzo ważne jest to, abyśmy mieli odpowiednie światło i możliwość zaciemnienia takiego pomieszczenia – wówczas poczujemy się jak w prawdziwym kinie. Dlatego roleta zaciemniająca lub roleta zewnętrzna to podstawa. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że nic nam nie przeszkodzi w seansie. Ponadto, jeżeli planujemy remont poddasza, dobrze jest również zadbać o to, aby ściany były odpowiednio wyciszone. Kolejnym aspektem jest wygodna kanapa i fotele. Niewygodne miejsce może przecież zepsuć nawet najbardziej ciekawy film. Nie zapominajmy również o miejscu na telewizor, a jeżeli zdecydujemy się na rzutnik – kawałek wolnej ściany, na której z rzutnika będzie można wyświetlać filmy. Organizując taką przestrzeń dokładnie przemyślmy każdy element. Zastanówmy się też, jakie są nasze upodobania, jeżeli chodzi o oglądanie filmów.

Dobry sprzęt

Decydując się na własne kino domowe, pamiętajmy o tym, że dobry sprzęt to podstawa. Możemy mieć najlepsze miejsca w kinie, ale nic nam po nich, jeżeli jakość dźwięku i obrazu pozostawiać będą wiele do życzenia.  Jeżeli zdecydujemy się na telewizor, kupmy taki, który posłuży nam dłużej. Pamiętajmy o tym, że to, na jaką wielkość się zdecydujemy, zależy głownie od wielkości pomieszczenia, a raczej od odległości między przysłowiową kanapą a ekranem. W przypadku opcji Full HD jest to przelicznik 4,2 cm na każdy cal ekranu.  Zadbajmy również o to, abyśmy mieli dostęp do Internetu, jest to bardzo wygodne. Jeżeli chodzi o dźwięk najlepiej sprawdzą się zestawy głośników do kina domowego. W ich skład wchodzi kilka głośników, które ustawia się w odpowiednich miejscach w całym pomieszczeniu. Oczywiście kupując je, patrzmy nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na jakość i producenta.

Kino domowe na poddaszu staje się bardzo popularne. Jeżeli mamy dużo wolnej przestrzeni i nie wiemy, jak ją wykorzystać, warto o tym pomyśleć.

 

 

Kino domowe na poddaszu – to jest myśl!
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *