Jak walczyć z alergią?

Alergia to nieprzyjemne schorzenie, które dotyka coraz więcej osób. Jak podają statystyki, nawet co czwarta osoba cierpi na alergię. Niekontrolowana może przysporzyć wiele problemów, ale trzymana w ryzach już nie. Tylko jak to zrobić? Jak walczyć z alergią? Są na to sposoby i to skuteczne, wystarczy tylko zmienić kilka nawyków oraz co nieco w swoim otoczeniu.

Mieszkanie wolne od alergii

Przyczyn alergii jest wiele, najczęściej uczuleni jesteśmy na sierść zwierząt, pyłki roślin, ale również kurz i roztocze. Plisy dachowe firmy VeluxNawet nie zdajemy sobie sprawy, ile alergenów przedostaje się do naszego mieszkania poprzez nieszczelne okna czy drzwi, dlatego pierwszym krokiem powinno być „uszczelnienie” mieszkania tak, aby już żaden nieproszony pyłek się do niego nie przedostał.
Idealnym uzupełnieniem będą też rolety dachowe, które sprawią, że ochrona ta będzie jeszcze większa, a ponadto idealnie sprawdzą się w upalne dni, jako zasłona przed słońcem. Skoro o zasłonach mowa, to likwidacja ich jest kolejnym krokiem. Nie ma nic gorszego dla alergika jak wszelkiego rodzaju „kurzołapy”, czyli zasłony, firanki, dywany, narzuty. Zasłony zamieńmy na rolety, dywan na mniejszy a narzut po prostu unikajmy lub pierzmy je regularnie. Unikajmy gromadzenia stosów gazet czy papierów, to siedlisko roztoczy, które nie mogą doczekać się, aż dostaną się do naszego układu oddechowego i uprzykrzą nam życie.

Innowacyjne mieszkanie

Dzisiaj w walce z alergią mamy o wiele więcej narzędzi, aniżeli kilka lat temu. Na półkach sklepowych znajdziemy wiele gadżetów i urządzeń, które pomagają zwalczać czynniki alergenne. Każdy, kto zmaga się z alergią powinien również zaopatrzyć się w filtr powietrza, który zaciąga powietrze i wypuszcza je wolnym od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Warto również zastanowić się nad wymianą odkurzacza na taki nowszej generacji ze specjalnym filtrem. To samo dotyczy pralki. Producenci wychodzą na wprost oczekiwaniom swoich klientów, tworząc modele z programami antyalergicznymi. One naprawdę pomagają – usuwają kurz, roztocza i sierść zwierząt.

W walce z alergią pomaga również odpowiednia dieta. Czytajmy etykiety, unikajmy zbędnych konserwantów i składników, które nam szkodzą. Jeżeli możemy, kupujmy warzywa i owoce, oznaczone etykietą „bio”. To samo dotyczy innych produktów, np. orzechów i bakalii. Wszystko ma znaczenie. Zmiana nawyków i przyzwyczajeń do pierwszy krok do pozbycia się uciążliwego kataru i załzawionych oraz czerwonych oczu.

Jak walczyć z alergią?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *