Jak ogrzać poddasze?

Jeżeli decydujemy się na dobudowę lub remont poddasza, przemyślmy dokładnie kwestię ogrzewania. Jest to niezmiernie ważne, nie tylko dla nas, jako lokatorów, którzy chcę w pełni korzystać z przestrzeni, ale również dla całego domu.

Dobre okna to podstawa

Aranżując poddasze, zainwestujmy w dobrej jakości okna. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie to ma Pakiet dwuszybowy marki Veluxznaczenie. Tutaj nie ma kompromisów, potraktujmy to jako inwestycję na lata. Dobre okna dachowe mogą być źródłem oszczędności i zysków ciepła oraz światła. Kupując takie okna, zwróćmy uwagę na współczynnik przenikania (oznaczony literą „U”) zarówno dla szyby, jak i całego okna. Bez względu na to, na jaki rodzaj okien się zdecydujemy, zawsze patrzmy na konkretne parametry. Obecnie na rynku dostępne są również okna 3 szybowe, które pomagają utrzymać ciepło w  domu. Dodatkowo wsparte o specjalne technologie zapewniają świetne parametry izolacyjne i niższe rachunki za energię. Okna warto doposażyć w nawiewniki lub wybrać taki model, który zwiera klapy wentylacyjne. Dzięki temu unikniemy parowania okien.

Montaż grzejników

Przeprowadzając remont, dokładnie przemyślmy to, czy dotychczasowe źródło ogrzewania w pełni wystarczy do ogrzania kolejnej kondygnacji. Jeżeli mamy co do tego wątpliwości, należy przemyśleć kwestię instalacji grzejników. W przypadku poddasza, jak łatwo się domyślić, nie bez znaczenia pozostaje również miejsce, gdzie taki grzejnik będzie się znajdował. Najlepszym miejscem na umieszczenie grzejnika jest ściana zewnętrzna z oknem. Dzięki temu dochodzi do odpowiedniej cyrkulacji powietrza i ciepło nie ucieka nam na zewnątrz. Oczywiście wielkość grzejnika należy dobrać do wysokości przestrzeni. Pamiętajmy o tym, że grzejnik musi pracować, nie można montować go na tzw. wcisk. Prawidłowa odległość od podłogi i parapetu powinna wynosić od 10 do 12 cm. Jeżeli ze względu na brak miejsca, grzejnik musimy zamontować na ścianie wewnętrznej, wówczas pamiętajmy o tym, że moc grzewcza takiego grzejnika powinna by wyższa o około 20%.

Kwestia ogrzewania jest bardzo ważna i powinna być dokładnie przemyślana. Rezultaty zobaczymy już w pierwszych rachunkach za prąd.

Jak ogrzać poddasze?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *