niedziela, Marzec 29

Innowacja w oknach do płaskiego dachu – sferyczny moduł szklany

Przyzwyczailiśmy się, że szyba w oknie jest płaska, ale tak być nie musi. Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby szyba była lekko wypukła? Może w tradycyjnym oknie wyglądałoby to dziwnie, ale w oknie do płaskiego dachu takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści.

Okno źródłem światła

Nie jest tajemnicą, że okno służy nam nie tylko do patrzenia na to, co jest za nim. W tym celu moglibyśmy po prostu wyjść na zewnątrz budynku. Nadrzędnym zadaniem okna jest wpuszczanie do pomieszczenia światła – im więcej, tym lepiej. Płaska szyba w oknie dachowym do płaskiego dachu powoli staje się passe. Nowatorski sferyczny moduł szklany ma większą powierzchnię, a więc dostarcza do pomieszczenia więcej światła niż okno z analogiczną ramą i płaską szybą. Jeśli mamy w dachu mało miejsca na okno, trzeba koniecznie rozważyć moduł sferyczny.

Okno samosprzątajace

Co jest największym problemem przy oknach dachowych? Wbrew pozorom wcale nie otwieranie i zamykanie, a deszcz padający na szyby, który niestety niechętnie się z nich usuwa. Przy płaskich szybach mamy szansę na brzydkie zacieki. Okno z modułem sferycznym jest minimalnie wyższe na środku, więc woda w naturalny sposób spływa w stronę framug i jest odprowadzana na zewnątrz. Podobny los spotyka liście, które jesienią często spadają na dach i przykrywają okno.

Koniec z zarysowaniami

Sferyczny moduł szklany wykonany w unikalnej technologii CurveTech® jest całkowicie odporny na zarysowania. Tradycyjne okno szklane czy nowoczesne okno wykonane z PCV nie jest w stanie ustrzec się przed rysami. Sferyczny moduł szklany daje nam gwarancję nieskazitelnego wyglądu szyby przez wiele lat. Czas będzie mijał, a okno będzie wciąż wyglądało jak nowe.

Więcej słońca – czy zawsze?

Na ogół lubimy, gdy pomieszczenie jest pełne słońca. Jednak czasem może być go za dużo. W pokoju robi się za gorąco, trudno to wytrzymać. Na szczęście sferyczny moduł szklany możemy wyposażyć w roletę regulującą dopływ światła do pomieszczenia. Z kolei w utrzymaniu przyjemniej temperatury pomoże nam specjalna markiza przeciwsłoneczna. Redukuje ona dopływ ciepła nawet o 76%!

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.velux.pl

okno dachowe

Innowacja w oknach do płaskiego dachu – sferyczny moduł szklany
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *