Idealne okna do płaskiego dachu

Okna dachowe do dachów płaskich bardzo długo były kojarzone z niewielkimi, zapewniającymi minimum światła świetlikami lub wręcz włazami dla kominiarzy. Na szczęście producenci, widząc potrzeby rynku, poszerzyli ofertę o tradycyjne okna, które bez problemu można zamontować w stropodachu! Dzięki temu nawet pomieszczenia znajdujące się na poddaszu mogą być teraz lepiej oświetlone i bardziej przytulne.

Najlepsze okna dla budynków mieszkalnych

Okna do dachu płaskiego świetnie uzupełniają, lub wręcz zastępują, okna fasadowe. Dodatkowo, oprócz lepszego oświetlenia, okna dachowe zapewniają też sprawniejszą cyrkulację powietrza oraz lepszą izolację pomieszczenia, dzięki której pokoik na poddaszu nie będzie się nam już kojarzył z klitką przegrzaną latem i wychłodzoną zimą. Kluczową rzeczą jest jednak wybór okna dachowego, które najlepiej będzie spełniało nasze potrzeby. Na rynku dostępne jest kilka rodzajów tego typu okien, z których każdy ma nieco inne zastosowanie, a także wymaga specjalnego sposobu montażu.

Inne rodzaje okien dachowych

W tradycyjnym domostwie świetnie sprawdzą się moduły szklane. Niektóre firmy, jak na przykład marka Velux – http://www.velux.pl/produkty/okna-do-plaskiego-dachu, posiadają w swojej ofercie kilka wariantów modułów – w przypadku Velux są to moduł tradycyjny i moduł sferyczny. Moduł tradycyjny to doskonała opcja dla domów, w których okna dachowe muszą być montowane pod kątem od pięciu do piętnastu stopni. Okno sferyczne lepiej sprawdzi się w dachach płaskich. Dzięki swojemu specyficznemu kształtowi nie tylko zapewni nam odpowiednią ilość światła, izolację i wentylację, ale dodatkowo będzie się świetnie prezentować! Oprócz tego moduły okienne do płaskich dachów posiadają specjalną zewnętrzną powłokę ułatwiającą czyszczenie i na życzenie klienta mogą być wyposażone w system automatycznego sterowania.

Odpowiednio dobrane okna dachowe potrafią całkowicie odmienić wnętrze!

Kolejną ciekawą propozycją o nietuzinkowym kształcie jest kopuła szklana. Kopuły świetnie sprawdzają się zarówno w budynkach użytku publicznego, jak i mieszkalnych, a dzięki specyfice swojego kształtu zapewniają doskonałe oświetlenie pomieszczenia! Innym przykładem okna dachowego jest okno oddymiające, które stosuje się raczej w biurach, urzędach czy szpitalach. Tego rodzaju okna zapewniają świetną wentylację, a dodatkowo mogą pełnić funkcję drogi ewakuacyjnej. Ostatnim interesującym oknem jest okno wyłazowe. Tego typu okna otwierają się pod kątem 60 stopni, dzięki czemu mogą również pełnić funkcję wyjścia na dach. Okna wyłazowe marki Velux są sprzedawane w podwójnym pakiecie szybowym, a od spodu są dodatkowo zabezpieczone szybą z klejonego szkła, dzięki czemu są bardziej odporne na pęknięcia i uszkodzenia.

 

Oczywiście fakt, że niektóre okna sprawdzają się lepiej w budownictwie mieszkalnym, a inne użytkowym, wcale nie oznacza, nie możemy ich wykorzystać zgodnie z naszym uznaniem. Dużo zależy oczywiście od struktury dachu, ale przy odrobinie pomysłowości i odpowiednich środkach finansowych nie stoi na przeszkodzie, żeby dać się ponieść wyobraźni! Więcej informacji na temat oferty marki Velux znajdziecie na stronie producenta.

Idealne okna do płaskiego dachu
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *