Fala upałów nam niegroźna

Myśląc o zagospodarowaniu poddasza, wiele osób ma wątpliwości – bo nie jest funkcjonalne, bo za zimno, bo za ciepło. Jak się okazuje dzisiaj to już żaden problem. Na rynku są rozwiązania, które sprawiają, że nasz dom może być naszą strefą komfortu, bez względu na temperaturę na zewnątrz. Dobre okna, markizy i rolety ochronią nas nawet przed największymi falami upałów. Tylko jakie wybrać?

Okno na świat i ochron przed światem

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo ważny jest dobór odpowiednich okien. Od tego zależy wiele ważnych czynników, takich jak: ilość wpadającego światła, temperatura powietrza, wentylacja, a to wszystko ma wpływ nie tylko na nasze dobre samopoczucie i komfort użytkowania danej przestrzeni, ale również na wysokość rachunków za prąd i ogrzewanie. Dobre okna mogą przynieść naprawdę duże oszczędności. Jak to się dzieje? W oknach ważne są nie tylko ich wielkość, kształt, ale również parametry, to one bowiem odgrywają główną rolę – współczynnik przenikania ciepła i współczynnik przenikania energii cieplnej. Dobre okna potrafią obniżyć nam rachunki za energię elektryczną nawet o 30%, a nowoczesne technologie sprawiają, że bez względu na porę roku, w danym pomieszczeniu panuje odpowiednia temperatura. Zimą możemy cieszyć się przyjemnym chłodem, latem zaś ciepłem. Dobre okna wytłumią również dokuczliwe hałasy z zewnątrz.

Rolety i markizy

Jeżeli chcesz ustrzec się przed falą upałów, kup rolety. Rolety poza tym, ze ładnie wyglądają w oknach, są swego Roleta zewnętrzna marki Veluxrodzaju dekoracją i wspaniale zastępują nam zasłony i firanki, potrafią również doskonale ochronić nas przed wysokimi temperaturami i promieniami słonecznymi. Gdy kupujemy rolety, zwróćmy koniecznie uwagę na takie elementy jak: wartość redukcji oświetlenia (wyrażaną w procentach) oraz materiał, z którego jest wykonana (powinien być przewiewny, ale skutecznie chronić przed słońcem, jednocześnie nie zaciemniając pomieszczenia). Coraz więcej osób decyduje się również na zakup rolet zewnętrznych. Jak się okazuje mogą one zredukować ilość wpadającego światła nawet o 94% i poprawić izolacyjność o 16%. I znów pojawia się temat rachunków – inwestując w dobry produkt, szybko zdołamy obniżyć koszty ogrzewania. Rolety zewnętrzne stanowią idealną izolację przed światem, dzięki czemu w naszym domu zapanuje miły chłód.

Jeżeli chcemy, aby nasze mieszkanie było funkcjonalne, bardzo ważne jest to, aby zainwestować w dobre okna i rolety. Od razu poczujemy różnicę.

 

Fala upałów nam niegroźna
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *