Kiedy dwie, a kiedy trzy szyby

Funkcja okna wydaje się być prosta – powinno zapewniać odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu oraz umożliwiać zaopatrywanie domu w świeże powietrze. Rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej złożona. Inżynierowie odkrywają nowe funkcje, którą mogą spełniać nie tylko stare, dobre okna, ale również szyby! Nowoczesne okna dodatkowo tłumią hałasy z zewnątrz oraz posiadają szereg innych, pożytecznych i ułatwiających życie zastosowań. Zwłaszcza, jeśli mają więcej niż jedną szybę. Obecnie możemy wybierać pomiędzy oknami dwu oraz trzyszybowymi. Pytanie brzmi, kiedy jakie okno sprawdzi się najlepiej? Kiedy montować okna 2 czy 3 szybowe, oraz kiedy nie warto „przepłacać”, a także okno jakiej firmy wybrać?

Okno dwuszybowe

Okno dwuszybowe jest nieomal tradycyjne. Zwłaszcza w budownictwie starszego typu. Obecnie tego rodzaju okna są jeszcze bardziej nowoczesne i skuteczniejsze, dzięki czemu tłumią nie tylko hałasy z ulicy, ale również krople deszczu! Takie okna świetnie sprawdzają się w budynkach wielorodzinnych oraz biurach i urzędach, gdzie całość jest najczęściej ogrzewana z sieci centralnej. Jeżeli jednak pragniemy wybudować dom jednorodzinny wolnostojący, dwuszybowe okno może nie sprawdzić się w większości pomieszczeń. W takim przypadku lepiej zdecydować się na okno trzyszybowe, a okno dwuszybowe zamontować jedynie w pomieszczeniach rzadko odwiedzanych, takich jak garaż czy piwnica.

Okno trzyszybowe – kosztowna oszczędność

Tym, co odstrasza w przypadku okien trzyszybowych, może być ich stosunkowo wysoka cena. Zwłaszcza, jeżeli decydujemy się na okna bardzo wysokiej jakości, jak na przykład te firmy Velux. Jednak koszty zakupu i montażu okien trzyszybowych zwrócą się szybciej niż myślimy! Okna trzyszybowe zapewniają doskonałą izolację pomieszczenia oraz pozwalają na utrzymanie stałej temperatury wnętrza zarówno latem, jak i zimą, dzięki czemu możemy znacząco zminimalizować koszty ogrzewania oraz klimatyzacji. Dodatkowo tego rodzaju okna jeszcze lepiej tłumią wszelkie odgłosy z zewnątrz, będą zatem idealnym rozwiązaniem do sypialni lub pokoju dziecięcego.

Odpowiedź na pytanie „dwie czy trzy szyby” nie jest zatem jednoznaczna i brzmi „to zależy”. Czasem faktycznie nie warto przepłacać, ale niekiedy pozorna „oszczędność” może w przyszłości skończyć się horrendalnymi rachunkami. Na koniec niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujemy, pamiętajmy, żeby wybrać okna najwyższej jakości. Takie, które, oprócz izolacji, dźwiękoszczelności oraz łatwości czyszczenia, zapewnią nam również bezpieczeństwo. Takie okna znajdziemy między innymi na stronie producenta Velux.pl.

dobre rolety

Kiedy dwie, a kiedy trzy szyby
4.5 (90%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *