Dlaczego warto zamontować markizę na oknie dachowym

Okno dachowe to prawdziwe szczęście i radość większości posiadaczy poddasza. Duże okna dachowe zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, piękne widoki oraz tę niezwykle pożądaną atmosferę, która sprawia, że poddasze jest naprawdę wyjątkowym pomieszczeniem. Żeby jednak okno dachowe było błogosławieństwem, a nie przekleństwem, niezbędny jest dobór odpowiedniej osłony, która sprawi, że mieszkanie na poddaszu stanie się jeszcze bardziej wygodne i przytulne.

 

Markiza na okno dachowe – dodatkowa osłona okna oraz Twoich uszu

 

Co najlepiej sprawdzi się w oknie poddasza? Osłona wielofunkcyjna, taka jak specjalna markiza. Nowoczesna markiza na okno dachowe to przede wszystkim dodatkowe zabezpieczenie przed różnego rodzaju odgłosami. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że kojący stukot padającego deszczu na poddaszu szybko może zamienić się w ogłuszającą kanonadę. Markiza chroni również przed wiatrem – nie do przecenienia, zwłaszcza kiedy zaczyna wiać halny, a także odgłosami ulicy, które, zwłaszcza w piątkowe i sobotnie wieczory, często skutecznie potrafią utrudnić życie. Oprócz tego markiza na okno dachowe to również dodatkowe zabezpieczenie szyby oraz ramy – na markizie zatrzymują się liście oraz gałązki, a także odciąża szybę podczas intensywnych opadów śniegu, co sprawia, że okno dachowe staje się bezpieczniejsze w użytku.

Osłona okna dachowego

 

Markiza na okno dachowe – oszczędność energii i dodatkowe ocieplenie poddasza

 

Mieszkańcy poddasza doskonale wiedzą, że pomieszczenia znajdujące się pod dachem zimą szybko się wychładzają, a latem potrafią zmienić w nagrzany piec. Żeby temu zapobiec niezbędna jest odpowiednia izolacja i zamontowanie okien pasywnych, ale markiza również może pomóc nam utrzymać optymalną temperaturę w pokojach! Niektóre markizy do okien dachowych są zaprojektowane w taki sposób, żeby hamować uciekanie ciepła, a także blokować dostęp promieni słonecznych, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że nasze rachunki za ogrzewanie lub klimatyzacje wyniosą niebotyczne sumy.

 

Szukając markizy idealnej warto zainteresować się ofertą marki Velux. Produkty oferowane przez tego producenta nie tylko są dopasowane do specyficznych warunków panujących na poddaszu, ale dodatkowo bardzo wygodne w obsłudze – dzięki specjalnemu mechanizmowi, markizy Velux można kontrolować od wewnątrz pomieszczenia.

Dlaczego warto zamontować markizę na oknie dachowym
3 (60%) 2 votes

One Comment

  • Żaba

    Markiza podczas halnego?! Tłumi odgłosy ulicy?! „Odciążą” szybę podczas opadów śniegu?! Zatrzymuje gałązki?! Przecież to kompletne bzdury, wprowadzacie klientów w ogromny błąd. Markiza to nie siatka na śmieci czy śnieg, a halny potrafi jej wyrządzić niezłą krzywdę. Markiza ochroni przed nagrzaniem i stłumi odgłos deszczu. Sugeruję pogłębienie wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *