Dlaczego warto zainwestować w dobre rolety zewnętrzne?

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na montaż zewnętrznych rolet. Wbrew temu, co wiele osób sądzi, nie służą tylko za barierę antywłamaniową, ale przede wszystkim chronią nas przed nadmiernym nasłonecznieniem, są swego rodzaju izolacją, dają latem cień, a zimą chronią nas przed srogimi temperaturami.

Ochrona przed światem zewnętrznym

Choć okna montujemy po to, aby mieć styczność ze światem zewnętrznym, to jednak czasem potrafi nam on Roleta zewnętrzna marki Veluxdoskwierać i dać się we znaki, szczególnie kiedy nasz dom czy mieszkanie położone są od nasłonecznionej strony lub bardzo głośnej ulicy. Przyznają to również osoby, które mają do czynienia z pomieszczeniami na poddaszach, które jeszcze bardziej wystawione są na czynniki zewnętrzne. W takich chwilach z pomocą bez wątpienia przychodzą rolety zewnętrzne, które ostatnimi czasy stają się nieodłącznym elementem każdego domu. Roleta zewnętrzna (https://www.velux.pl/produkty/rolety-zewnetrzne) może zredukować ilość wpadającego światła nawet o 94% i poprawia izolacyjność o 16%. Daje całkowite zaciemnienie oraz efekt wyciszenia hałasu z otoczenia czy powstałego podczas deszczu czy gradu. Zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń latem i nie pozwalają „uciekać” ciepłu zimą, co odczujemy nie tylko, patrząc na termometr, ale również w postaci rachunków za ogrzewanie (dobre rolety są w stanie obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%).

Jak wybrać rolety zewnętrzne?

Pierwszym krokiem jest wybór rodzaju rolet. Na rynku dostępne są następujące modele: naokienne, natynkowe, podtynkowe, RKS.

Decyzja o montażu rolet zewnętrznych powinna zapaść już na etapie budowy/remontu domu, bowiem część modeli należy montować wraz z oknami, tak jak w przypadku rolet zewnętrznych nakładanych, które najpierw nakładane są na okno, a dopiero wraz z nim montowane do ściany, a część jeszcze wcześniej, co powinno być uwzględnione przy projekcie domu. Oczywiście dostępne są również bardziej uniwersalne modele – elewacyjne – które są montowane w murze nad wnęką okienną.
Podobnie jak w przypadku okien, znaczenie ma również materiał, z którego takie rolety są wykonane – do wyboru mamy PCV lub aluminium. Oba świetnie się sprawdzają, jednak aluminium jest trwalsze i lżejsze. Kolejnym krokiem jest wybór sposobu otwierania – ręczny lub elektryczny. Ten drugi jest bardziej wygodny.

Rolety zewnętrzne są idealne na każdą porę roku. Zimą dają ciepło, latem upragniony cień. Naprawdę warto w nie zainwestować.

Dlaczego warto zainwestować w dobre rolety zewnętrzne?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *